Sam Savage- Firmin

Merhabalar yine ben ! :)

Yine başka bir macerayı başka bir hayatı bitirmenin heyecanını siz kitap kurdu arkadaşlarımla paylaşmaktan çok mutluyum. Yeni bitirdiğim kitabımın adı '' Firmin.'' Dostlar bu kitabı İnstagram aleminde gördüm ve çok ilgimi çekti bir ara herkesler Firmin sever olmuş idi. Eee! tabi merak bu insanın başına meraktan gelir. Kitaplar ilgili merakım söz konusu olunca bir de bu kitabı kütüphanede bulunca dedim ki: ''Atıl Damla ve kap kitabı kızım !'' :)  Eee! haliyle kitap benim elimden kurtulamadı ve kollarıma düştü :)


Firmin 'e başlayalı uzun zaman oldu yaklaşık iki hafta kadar ama araya yine bir sürü şey girdi dersler, ödevler, arada hiç okumak istemediğim zamanları da eklersek bu kitap haddinden fazla elimde süründü bu da bir kitapsever için hiç de iyi bir şey değil.Kitaba geçiyorum hemen. Firmin; Özgür yayınlarından çıkmış 157 sayfa yazarı Sam Savage.Entel fare Firmin'in hikayesi on üç kardeşin sonuncusu olarak dünyaya gelmesiyle başlıyor. Boston'da bir kitapçının deposunda doğan Firmin için hayat hiç de kolay olmayacaktır zira kardeşlerinin en sonuncusu olduğu ve ufak tefek olduğu için annesinin sütünden zor içmektedir o da çareyi bodrumdaki kitapları yemekte bulur ve zamanla yediği kitapları okumaya başlar kitaplarla kendine bambaşka dünyalar kurar. Bu başka dünyalar Firmin için o derece gerçekçidir ki bazen yaşadığı dünyadan kendini soyutlayarak kitapların dünyasında yaşar.


Firmin, tanıdığınız ya da bildiğiniz hiçbir fareye benzemez o hem çok okuyan hem çok eleştiren hem de kendi hikayesini yazan entel hümanist bir serseridir aynı zamanda.

Kitabın içinde pek çok eser geçiyor okunması gereken ve kendinden çokca bahsettiren eserler bunlar.Eğer sizde fare Firmin'in kitaplarla dolu dünyasına girmek ve onun yazdığı esere biraz daha yakından bakmak istiyorsanız bu kitaba göz atmalısınız.


Hepinize mutlu haftalar !


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe