Zülfü Livaneli - Konstantiniyye Oteli / Buket Uzuner -Toprak

Yeni kitaplar raflarda yerini almaya bir bir başladı Mayıs ayı itibariyle !

Bahar ayının gelmesiyle beraber en sevdiğim yazarlar birer birer yeni kitaplarını yayınlamaya başladılar. Bunlardan ilki Buket Uzuner'e aitti. Üçleme olan Su adlı kitabını bundan yaklaşık 3 sene evvel çıkarmış Defne Kaman ile maceralı bir yolculuğa çıkmamıza vesile olan yazar serinin ikinci kitabı olan Su kitabının  devamı olan Toprak kitabını geçtiğimiz hafta yayınladı. Bu da biz Buket Uzuner sevenler için harika bir haber oldu bit tabi yazarın hayranları tarafından uzun bir süredir beklenen bir kitaptı.Gelgelim bu güzel haberin hemen ardından son kitabı Kardeşimin Hikayesini yaklaşık 2 sene evvel okurlarıyla buluşturan Ömer Zülfü Livaneli yeni kitabı Konstantiniyye Oteli ile yine hayli başarılı bir iş çıkarmışa benziyor. Livaneli'nin bütün kitaplarını okumuş, hatmetmiş biri olarak hem müziğinden, hem yazar kişiliğinden hem de duruşundan çok çok etkilendiğimi söylemeden edemeyeceğim :)

Bahar ayı demek yeni kitaplar demek bu iki yeni kitabı hemen edinip blog da sizinle paylaşmayı çok istiyorum elbette makale okumaktan fırsat bulabilirsem. Son zamanlarda okuyacak kitap bulamamaktan yakınıyorsanız bu iki yeni kitaba bir göz atın derim henüz okumadım ama içimden bir ses pişman olmayacaksın Damla diyor !

Yorumlar

  1. yeni kitabını ben de sabırsızlıkla bekliyorum ve fakat ne zaman sıra gelir de okurum bilemiyorum , nereden baksan 6 aydan önce olmaz :(

    YanıtlaSil
  2. Bende de durumlar pek farklı sayılmaz yaz olsa da hepiciğini okusak :D

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ayfer Tunç - Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Senden Bana Kalan