W - Two Worlds Kore Dizisi

Kore dizilerine bayılanlar buralarda mısınız heey ! Size muhteşem bir dizi önermeye geldim! Yayınlandığı ilk günden itibaren beni etkisi altına alan bu dizi eminim sizi de kendine çekecek ve bu dizinin müptelası olacaksınız canımsslar :) Hazırsanız biraz ekşin yapalım :)

Ben Kore dizlerine aşık bir hatunum zaten Kore dramasının üstüne tanımıyorum hatta bizim Türk sineması ve dizileri de onların dizlerinden kopy paste yapıp duruyorlar bu da haliyle bizim dizileri iyice yavanlaştırıyor. Ben taklit olan şeyleri çok sevmiyorum misal Koreden alınan dizi - sinema uyarlamalarının ucu bucağı yok bu ara aklıma hemen bizim senaristlerin beyni yok mu neden onlarda bize özgü şeyler üretemiyorlar demekten kendimi alamıyorum. Her neyse çok uzattım zaten bahsedeceğim diziyi alıp uyarlamaları mümkün değil çünkü çok havada kalır :D


Bugün size bahsedeceğim dizi W - Two Worlds. Bu sene pek çok dizi çekildi üstelik çok iyi oyuncularla ama bu dizi onlara daha ilk bölümüyle fark atmışa benziyor. 


Dizinin konusu : Oh Yun Yoo ülkedeki en meşhur çizgi romanın çizerinin kızıdır ve bir kalp cerrahı stajeri olarak bir hastanede çalışmaktadır.  Bir gün çizim atölyesinden babasının yardımcısı onu arar ve babasının esrarengiz bir biçimde kaybolduğu haberini alır. Bunu öğrendikten sonra hızla babasının atölyesine giden Oh Yun Yoo babasının kayboluşunu araştırmak için çizim odasına girer ve son çizdiklerine bakmaya başlar. Bu esnada babasının çizdiği Kang Chul tarafından çizgi romanın içine çekilir.


Konusu çok güzel değil mi :) Çizgi romanın içine esrarengiz bir şeklide giren kızımız daha ne olduğunu anlayamadan Kang Chul'u ağır yaralı bir şeklide bir binanın tepesinde bulur ve çaylak doktorumuz onu mucizevi bir şekilde hayatta tutmayı başarır. Babasının çizgi romanının içinde olduğunu ama oraya nasıl geldiğini anlayamayan Oh Yun bu sırada Kang Chul'un hayatına istemeden de olsa dahil olacaktır.


Dizi konusu itibariyle çok değişik olmakla beraber benim gönlümü ilk bölümü ile fethetti. Şimdilik 16 bölüm olarak tasarlanmış ama belli olmaz belki uzatabilirler de ki uzatmalarını ben çok istiyorum:)

Çok fazla spoiler vermek istemiyorum dizinin şu an çevrilmiş 2 bölümü Koreantürk'te bulunmakta meraklılarına duyurulur ! Yorumlar

  1. Merhaba yeni kesfettim blogunuzu ve takibe aldim bende beklerim sevgiler 😊

    bayankirpikk.blogspot.com

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ayfer Tunç - Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Senden Bana Kalan