Nazlı Eray - Aşkı Giyinen Adam

Nazlı Eray'ın fantastik dünyasına şöyle güzel bir giriş yapalım mı sevgili okur :) aranızda belki daha önce onu okumayanlarınız olabilir, çok fazla tanımayanlarınız olabilir o yüzden bu şahane dünyayla ve bu zat-ı şahane yazarla sizi tanıştırmak niyetindeyim eminim bu yazıdan sonra aranızdan birkaç okur meraklanacak ve okumak için sabırsızlanacaktır.


Aşkı Giyinen Adam 2002 yılında Yunus Nadi Roman Ödülünü kazanmış. Yazarla ilgili bir dip not Nazlı Eray Hukuk Fakültesi 3. sınıfta okuldan ayrılmıştır. Yazar yazın yaşamına 16 yaşında yazmış olduğu Mösyö Hristo adlı öyküyle başlamış Yeni Türk Edebiyatına yeni bir soluk getirecek olan büyülü gerçekçilik akımının temsilcisi olmuştur. 


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
                    Nazlı Eray - Aşkı Giyinen Adam 
Aşkı Giyinen Adam romanında Dürvev Ablanın tarot kartlarından çıkan gizemli ama bir o kadar da ünlü kişilerin hayatları bir bir gözlerinizin önüne getiriyor Nazlı Eray. Misal Eddie Fisher, Elizabeth Taylor, Debbie Reynolds... Kahramanımızın ve Eddie Fisher'ın anılarının yüklü olduğu iki pişmiş kelle Peyami ve İdris, şoför Kazım dahası  onun içinden dışarı çıkan dişisi Kazime, cinayet kurbanı ana-kız, Belligün Pastanesinde Mihri Abla'nın içtiği kahveden çıkıp konser veren Eddie Fisher ve daha neler neler...


Büyülü gerçeklikle daha önce hiç tanışmadıysanız ve gerçek anlamda farklı bir dünyanın kapılarını aralamak istiyorsanız bu kitabı size gözüm kapalı tavsiye ederim. 


Benim okuduğum Doğan Yayıncılıktan çıkan ama şu sıra yazarın kitaplarını Everest basıyor diye biliyorum. Toplamda 300 sayfa olan bu kitap su gibi akıp giden konusuyla sizi de kendine çekecek dahası içinde bol bol Ankara'yı anlatıyor Ankara meraklılarına duyurulur :)

Yorumlar

 1. Sonbahardayız artık okuma vakti :) Okumak için sabırsızlanıyorum :)

  Not: Takipteyim... Bize de beklerim :)
  http://makyajbox.blogspot.com.tr/
  http://berilcimcime.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. kitap mevsimi geldi tatlım önerin için çok teşekkürler :) bende beklerim bloguma :)

  YanıtlaSil
 3. Faydalı ve Akıcı yazınız için teşekkür ederim, blogumu takip ederseniz sevinirim https://hastaliktakip.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Nazlı Eray'ı da henüz okumadım, okunacak çok kitap ama az zaman var :D Okul yüzünden hep, vizeler de gelmiş çatmış :D

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz