Rainbow Rowell - Eleanor ve Park

Uzun zamandır bitmesin diye uğraştığım sayfaları bu denli kolaylıkla okunan,eğlenceli bir kitabım olmamıştı. Sevgili Eylem'in bana yolladığı Eleanor ve Park hem çok eğlenceli hem de iki gencin ilk aşklarını,birbirlerine duydukları sevgiyi anlatan çok tatlış bir kitap.

Rainbow Rowell ile ilk tanışmam bu kitapla oldu.
Eleanor kızıl saçları,tuhaf giysileri,sorunlu aile yaşamıyla Park onu fark edene kadar sıradan bir yaşam sürdürmekteydi ta ki Eleanor otobüste onun yanındaki boş koltuğa oturana dek. Eleanor eğer Park'ın onun hayatını değiştireceğini ve ona delicesine aşık olacağını bilseydi sizce onun yanına oturabilir miydi ? 

Çok tatlışlar bence :)


Park tam anlamıyla müzik ve çizgi roman tutkunu. Eleanor'un seveceği şarkıları tahmin etme gücüne sahip, ona her gün onun sevebileceği kitapları ve çizgi romanları getiren ilk başlarda ondan pek hoşlanmasa da onun diğer kızlardan çok farklı olduğunu anlayan aşık bir Asyalı. 

Çizimleri Tumblr.com dan aldım. Kitaptan birkaç sahne.

Kahramanlarımız birbirine delice aşık olurken yaklaşmakta olan sorun yumağının farkına ( ki bu sorun yumağının başı Eleanor'un üvey babasıdır) varacaklar birbirlerinin ellerini asla bırakmamaya yemin edecekler zaman zaman kopacaklar,kavga edip tökezleyeceklerdir ama bu iki gencimizin aşkını okurken sayfaların nasıl akıp geçtiğine siz de benim gibi şaşıracak çoğu zaman onlar için daha iyi ve daha belirgin bir mutlu son isteyeceksiniz.


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Bu resmi Tumblr.com da buldum çok şeker Eleanor ve Park
Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Ayfer Tunç - Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura