Tiyatro - Annemin Son Çılgınlıkları

Sevgili okur bir günde iki yazı yazmak çok da adetim değil ama boş vaktim olunca bugün de pazar olunca ve annem de iki gün sonra gelince hiç vaktim olmayacağından hazır fırsat varken bu yazıyı yazıp paylaşmak istedim.

Malumunuz 1 Ekim'de Tiyatro sezonu açıldı ve bendeniz ilk siftahımı dün gerçekleştirebildim. Esasen Felatun Bey ile Rakım Efendi adlı oyuna gidecektim ama oyunculardan biri hastalanınca biletim bu oyuna çevrildi. Bende oyun oyundur deyip kalkıp gittim efendim sonuçta bu oyunu da izlememiştim. 


http://kelebenkinnotdefteri.blogspot.com.tr
Sonbahar Ankarasından küçük bir kare Küçük Tiyatro önünde.
Annemin Son Çılgınlıkları 1.5 saatlik bir oyun ve bilindik bir draması var. Alzeimer hastası olan annesinin her geçen gün gözlerinin önünde eriyip yok olduğuna şahit olan iki kız kardeşin vicdan,yaşam ve sorumluluklar üzerine konulu bir oyun.


Hareketli dekoruyla son derece ilgi çekici olan Annemin Son Çılgınlıkları adlı oyunu yazan Julie Jensen, çeviren ise Ekin Tunçay Turan. Yönetmen koltuğunda ise İpek Atagün Gezener oturuyor.


Oyunun ilk 45 dakikası iyi ilerledi ancak bir saati geçince cidden uykum geldi. Oyuncular iyiydi,dekorun hareketli olması gayet güzeldi ama bunca iyi şeye rağmen beni çok çekmediğini söylemem lazım. Yine de görmediğiniz bir oyun ise elbette gidin ama çok da büyük beklentileriniz olmasın oyun ile ilgili,nedeni ise bilindik bir hikaye oluşu ve de değişik bir atmosferi olmayışı bana göre. 


Ankara Devlet Tiyatrosu tüm görkemiyle yine güzel başladı bu döneme de :) Başka oyun yorumları çok yakında bu blog da sayın okur bir yerlere ayrılma yoksa canın sıkılır :)


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe