Paulo Coelho - Casus

Yazar Paulo Coelho'nun yeni kitabı Casus çıkınca ne yalan söyleyeyim bu sefer heyecanlanmış,eski kitaplarının tadını alacağımı ummuş pür heves kitabını almak için sabırsızlanmıştım.Nitekim bazı yazarlar ki bu gruba şiddetle Ayşe Kulin'i de dahil ederek söylüyorum sadece para kazanmak amaçlı yazıyorlar. Onların okuyucuları da yeni bir heyecana kapılarak gidip kitapları alıyor ve hayal kırıklığı içinde kitaplarını bitiriyorlar. 


Paulo Coelho hepimiz Simyacı adlı kitabı ile tanıdık çünkü o kitap bir efsoydu ve hali hazırda o kitaptan sonra yazar çok da başarılı kitaplar yazamadı benim nazarımda. Casus kitabı gerek kapağı gerek hikayesiyle ''Acaba ? '' dedirttiği için bana çıktıktan bir süre sonra gidip satın aldığım bir kitaptı. Kitabın ince oluşu,hikayeyi iyi kullanamayışı ve derine inememesi beni bu yazardan soğuttu açıkçası. Kitabın konusu ve bende bıraktığı etkiyi merak ediyorsanız başlıyorum.


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Paulo Coelho ve Casus kitabı beni yine hayal kırıklığına uğrattı.
Paulo Coelho 20 y.y. başında casuslukla ve her iki ülkeyi aldatmakla suçlanan egzotik dansçı Mata Hari ile avukatı arasındaki yazışmalardan yola çıkarak kurguladığı Casus adlı romanında bir kadının kaderine boyun eğmeden,özgürce yaşamasının sonunda ödediği bedeli anlatmaya çalışmış.


Gerçek bir olaydan yola çıkılıp yazılan kitap,yazarın diğer kitapları ile kıyaslandığında son derece zayıf bir eser olarak göründü gözüme. 


Yani sevgili okur alırsan çok da bir beklentin olmasın bu kitapla ilgili :)

Yorumlar

 1. Ayşe Kulin konusunda kesinlikle sana katılıyorum. Son romanları berbat.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son zamanlarda Livaneli'nin de kitaplarında da bu kokuyu alıyor ama yakıştıramıyorum sanırım Doğan Yayıncılık yazarlarını çok kazanmaya endekslemiş.

   Sil
 2. Ayşe Kulin yorumu 'cuk' diye oturdu vallahi. Ben simyacıyı aldım ama henüz okumamıştım. Onu okuyayım bari :))

  YanıtlaSil
 3. Yazardan Simyacı'yı ve Elif'i okumuştum :D İtiraf ediyorum ki Elif'i sadece benim de ismim diye okudum :D

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe