Jodi Picoult - Cam Çocuk

Osteogenesis İmperfecta yani Türkçe anlamı Cam Kemik hastalığı. Ben bu kitabı okuyana dek bu hastalıkla alakalı çok bilgi birikimine sahibine sahip değildim. Bu kitabı okuduktan sonra genel anlamda bu hastalığa yakalanan insanları daha iyi anlamaya başladım. Düşünün bir kere dünyada çok da yaygın olmayan Cam Kemik hastalığı en ufak bir sarsıntıda (yatak da dönerken bile)kemiklerinizin kırılması anlamına geliyor üstelik bu kemiklerin kaynaması da baya acılı ve sancılı bir süreç.


Hikayeci'den sonra üst üste aynı yazarın kitabını okumak adetim olmasa da yine de kendime engel olamayarak bu kitaba başladım. kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Jodi Picoult gerçekten sıra dışı konular bularak okuyucusunu şaşırtmayı iyi biliyor.

Sürekli kırılırız sözlere kırılırız,dostlarımıza kırılırız ya da yüreğimiz kırılır birdenbire sebepli ya da sebepsiz. Buzu kırabilirsiniz, dalgaları da sessizlik bile çoğu zaman kırılır bir anda paramparça olup dağılır. Zincirler kırılır; bağlılıklar,dostluklar, yeminler...Osteogenesis İmperfecta hastalığıyla dünyaya gelen küçük Willow sayısız kırıklarına rağmen yaşama tutunmaya annesi Charlotte ve babası Sean için umut olmayı sürdürür. 


Yaşamı güçlüklerle geçen Willow için yaşam o kadar da kolay değildir her şeyden önce o büyüdükçe parasal sorunları aşamayan ailesi onu daha iyi şartlarda yaşatmaya çalışmak için uğraştıkça büyük bir borç batağının altına girerler diğer yandan kardeşinin hastalığının altında gittikçe ezilen Amelia fark edilmeyi beklerken büyük bir sınavdan geçecektir.


Buzun üstünde gezinen bu karakterlerin yaşamlarında geri dönülemez bir hikayenin başlangıcını okumak istiyorsanız bu kitabı kesinlikle edinmelisiniz.602 sayfalık bu kitap April Yayıncılıktan çıkmış. Son dönemde okuduğum en iyi kitaplardan biri.Yorumlar

 1. Son dönemlerde okuduğun en iyi kitapsa okumLıyız o zaman.☺ ben hastalığı bilmediğim gibi kitapda ilk defa dikkatiçmi çwkti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okursan blogda da paylaş lütfen Jodi Picoult'un bütün kitapları çok çok güzeldir :)

   Sil
  2. Mutlaka okuyacağım ve paylaşıcam :)

   Sil
 2. 602 sayfa! Baya dolu bir kitap olmalı. Akıcı, sürükleyici romanlar arıyorum bu ara ama kitaba para veresim yok desem inanır mısın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman seni kütüphaneye alalım Elif :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Ayfer Tunç - Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura