Jodi Picoult - Hikayeci

Şu sıralar güçlü ve sürükleyici, çoğu zamanda sizi şaşırtacak cinsten bir roman arıyorsanız ''Hikayeci'' tam da size göre olabilir.  Jodi Picoult'u ilk kez Eve Dönüş Şarkısı ile tanımış ardından Anlaşma,Kız Kardeşim İçin kitaplarını okumuş çok beğenmiştim. Geçen haftalarda kütüphaneye gittiğimde bu yazarın okumamış olduğum iki kitabını da görünce hemen almak istedim bırakınca uzun bir müddet bu kitapları alanlar geri getirmiyorlar çünkü. 


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
'' En iyi dostunuzun aslında bir katil olduğunu bilseniz ne hissedersiniz?''

Sage Singer yalnız yaşayan bir kadındır. Günleri çalıştığı fırında yeni denediği ekmek ve tatlı tarifleri arasında geçip giderken bir yandan da evli sevgilisiyle kaçamak buluşmalarla sürüp gitmektedir. Annesiyle geçirmiş olduğu trafik kazasından sonra hem yüzünde hem de kalbinde büyük bir yara açan Sage kız kardeşleriyle de arasına mesafe koymuş kendi kabuğuna çekilmeyi tercih etmiştir.


Sage'in bu sessiz yaşamına bir gün fırına sık sık gidip gelirken görüp tanıştığı yaşlı dostu Josef Weber dahil olur. Normalde çok arkadaşı olmayan bu genç kadının Josef''e karşı yakınlık duyması ilk etapta onu da şaşırtsa da bu arkadaşla beraber yaşamı gittikçe değişiyor,güzelleşiyor.Ta ki Josef bir gün ondan bir iyilik isteyene dek. Josef genç arkadaşından onu öldürmesini istemektedir. Bu istek karşısında hem şaşıran hem de nedenini merak eden Sage karanlık bir mazinin kapısını araladığının farkında olmamakla beraber öğrendiklerinin büyükannesiyle olan ilgisini çözmeye çalışacaktır.


Jodi Picoult'un bugüne kadar okuduğum en iyi kitabı diyebilirim. Polisiye yönü diğer kitaplarına göre daha ağır olmakla beraber Almanların Yahudi soykırımına ait ince ince işlenmiş harika bir kurguyla örülmüş bir kitap. 


Kitabı genel olarak elbette çok çok beğendim sayfa sayısı 532 ama bu sizi korkutmasın çünkü kitap su gibi akıcı ve oldukça güzel.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe