Hayattan Notlar - 3 Aniden Gelen Hayatı Düzene Sokma İsteği

Yeni yılın gelmesiyle beraber hepimiz tabi ki hiçbirini gerçekleştiremeyeceğimiz kararlar alırız o kararları alır böyle uzaktan seyreder kendi kendilerine gerçekleşmelerini bekleriz misal ben yine bir ton karar aldım ve uygulama sıfıra sıfır elde eksi bilmem kaç sıfır :D


Kısa zamanda geçiyor bu aniden gelen hayatımı düzene sokacağım, kendime bir çeki düzen vereceğim, şu kadar film izleyip şu kadar kitap okuyacağım, şu kadar da kilo vereceğim safsataları. Nereden mi biliyorum ? tabi ki kendimden :D gelip geçici bir heves olduğunu çok değil bir hafta içinde anlıyor sonra eski renksiz yaşamıma bakıp ''Sen böyle de mutsuzsun bırak daha da bok etme hayatını Damla deyip''kendi yaşamımın içinde salla pati devam etmeye,tökezlemeye,kazık yemeye ve elbette kilo verememeye devam ediyorum.

Bir daha beni sevmeyene değer vermeyeceğim, eşekler gibi içip sabaha kadar eski sevgilimi telefonla arayıp Yıldız Tilbe'nin Sen de sev ama sevilme aşk acısı çek ben gibi şarkısını hökürerek söylemeyecek, aniden gelen kakül kestirme isteğimi bırakacağım ya da İngilizceyi bile doğru düzgün telaffuz edemeyen ben bir hışım Korece öğrenicem hatta İspanyolcayı ana dilim gibi konuşacağım gibi iddialı açıklamalarda bulunmayacağım. Bu dürtü benim peşimi özellikle gece yatağıma yattığımda bırakmıyor. Başımı yastığa koyuyorum o günün hatta ayların hesabını bir nevi iç dökmeyi, kendimle hesaplaşmayı 229854930680968 kere falan yaşıyor aynı gece yemin billahlar edip yapmayacağım dediğim şeyleri ertesi gün sanki o yeminleri kendi kendime vermemiş gibi yapıyor kendi sözlerimi çiğneyiveriyorum :D bu kadar rezil bir insanım.


Arkadaşlarımın seri halinde evlenmeleri bu duyguyu yine hortlattı bende. Geçen 10 senedir görüştüğüm bir arkadaşım var evlilik müessesi yanıma uğramaz diyen bir zattır bu ama bir baktım whatsaptan bana ''Verdiler beni Damloşum '' yazmış :( dedim vermesinler ne oluyoruz :(((  meğer benim ponçik arkadaşım görüşmediğimiz süre içinde sözlenmiş Ağustos'ta da düğünü varmış. Arkadaşım için elbette seviniyorum ama biz onunla kız kurusu olarak kalacaktık sözüm ona :(  kocayı bulunca beni sattı namussuz :( her neyse bunu da görünce dedim ki kendi kendime ''Damla her boku boyadın şu hayatını bir düzene sok bak yeni yıl da geliyor al sana bahane'' deyiverdim dedim de nato mermer nato kafa benden adam olmaz :( benlik alışmış bir kere sen neyi düzeltiyorsun, düzene sokuyorsun bırak akışına amaaaan dedim sonra ayda yılda bir beni yoklayan o duyguya da sesleniyorum burdan ''Hayatı tespih yapmışım sallıyorum adını duydukça ağlıyorum '' falan diyorum.


Şu an bunları yazarken bir paket cipsi gömdüm mesela sonra kore dizilerime bakıp Türk kahvemi yudumlayıp eski erkek arkadaşımın whatsap profiline yeni koymuş olduğu kel kalacağının işareti olan foto üzerine kendi kendime geyikler yapıp mutlu olmayı planlıyorum eee az çektirmedi bana Allah öteki tarafa bırakmıyor bir yerde sen misin beni boynuzlayan böyle kel kalırsın işte :D 


Hadi biz yine okuyalım, tiyatroya gidelim hayatla dalga geçelim sevgili okur bu dünyanın derdi bitmez :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz