Kore Dizisi - The Heirs

Yazdan beri Kore dizisi izlemekten vazgeçemiyorum namussuz diziler çok güzel ve bizim dizilerle kıyaslanınca inanın bana dehşet-ül şevkiz güzel geliyorlar ayrıca vakit öldürmek için birebir bu diziler eğer hiç izlemedim diyorsanız bence bir şans verin :) 

kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
THE HEİRS 20 bölümden oluşuyor ve 2013 yapımı.


Uzun zaman önce bitirdiğim ama tembelliğim yüzünden yorumunu giremediğim bir k-draması ''The Heirs'' yani Türkçe mealiyle '' Mirasçılar'' 


Hatırlar mısınız bilmem geçen yaz mı ondan önceki yaz mı bir yaz dizisi vardı adı da sanırım Çilek Kokusu idi yanılmıyorsam işte o dizi The Heirs dizisinin çakma versiyonu. Bunu söylüyorum ya bu ara bütün yapımcılar Kore dizileri kopyala-yapıştır yapar oldu Seviyor Sevmiyor iğrenç olmuş ama Hayat Şarkısı bize on numara uyarlanmış bunu da söylemeden geçemiyorum canım okur.  Bu arada Hayat Şarkısı yazıma buradan ulaşabilirsiniz :) Başrollerinde Lee Min-ho, Park Shin-hye,Kim Woo-bin, Kim Ji-won olduğu 20 bölümlük bir k-draması The Heirs. 

Yaramaz ve bir o kadar da duygusal olan oğlumuz Kim Tan yani Lee Min-ho babasının metresinden doğan evlilik dışı bir çocuktur bunu yüzünden çocukluğundan beri sıkıntılı zamanlar geçiren yakışıklı Kim Tan mirastan aile mirasından faydalanabilsin diye babasının şimdiki eşinden olma gibi gösterilir ve Kim Tan'ın evlilik dışı doğduğu gizlenmeye çalışılır fakat her ne hikmetse bu sırrı içinde tutamayan Kim Tan bu sırrı en yakın arkadaşı olan Choi Young-do ile paylaşır ancak ondan ters bir tepki ile karşılaşır, araları bozulur. Sırrını açıkladıktan sonra en yakın arkadaşı ile arası açılan Kim Tan öz abisi tarafından da miras için tehdit olarak görülür ve 14 yaşındayken yurt dışına yatılı okula gönderilir. 


Cha Eun-sang ise zorluklarla büyüyen, bulduğu her part-time işte çalışarak annesine destek olan bir kızdır. Ablası yurt dışına okumaya gidiyorum dedikten sonra bir daha evine geri dönmediği gibi hem küçük kardeşinden hem de annesinden sürekli para istemektedir. En sonunda para istemek için bir bahanesi kalmayan ablası onlara evlendiğini ve çeyiz yapabilmesi için paraya ihtiyacı olduğunu söyler bunun üzerine annesi ve Cha Eun-sang bütün birikimlerini bankadan çekerler ancak içten içe ablasının yaşamına hayran olan ve hayatı çalışarak geçen Cha Eun-sang parayı kendisi götürmeyi teklif eder böylelikle hem ablasını görebilecektir hem de belki de Amerika'da onunla kalmanın yollarını arayabilecektir. 
Olaylar ne yazık ki Cha Eun-sang istediği gibi olmaz ablası okulunu bırakmış ve değişik işlerde çalışmaya başlamıştır evlenmemiştir ve parayı da borcu olduğu için onlardan istemiştir dahası da kız kardeşinin getirdiği parayı alıp ortadan toz olmuştur. İşte bu noktada onunla karşılaşan yakışıklı oğlumuz Kim Tan devreye girer ve esas kızımıza yardımcı olur. Onu evinde misafir eder ve evine geri dönebilmesi için elinden geleni yapar amma velakin kızımıza da feci şekilde aşık olur.


Dizi ile fazla tüyo vermiyorum ama sürükleyici olduğunu söyleyebilirim zaten izlenme kapasitesi olmasa yazmam bu kadar :D 

Yepisyeni Kore dramalarını benden takip edin devamı gelecek ! 

Yorumlar

 1. Tekrar mı izlesem ki :) İlk Çıktığın da izlemiştim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. The Legend of the Blue Sea onu izle :D

   Sil
 2. Kore dizisi hiç izlemedim..ama filmlerini izledim ve çok beğendim..Oyunculukları hoşuma gitmişti..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. K-dramaları güzel bence bir şans verin :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Ayfer Tunç - Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura