Mustafa Kutlu - Mavi Kuş

Mustafa Kutlu ile ilk buluşmam Mavi Kuş kitabı ile oldu. Şimdi onu çoktan beri okuyanlar bana diyebilir daha yeni mi başladın okumaya diye ee ne yapalım o kadar çok yazar var ki insan şaşırıyor, takip edemiyor bazen. Kütüphaneden okumak için aldıklarım, kendi satın aldığım kitaplar, arkadaşlarımdan ödünç aldığım kitaplar derken dağ gibi oldu kitaplar masamda ama ne yalan söyleyelim o dağ büyüdükçe kendimi daha da çok okumaya veriyorum,mutlu oluyorum.


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Mustafa Kutlu - Mavi Kuş 
Anadolu'nun ücra bir köşesinden istasyona ulaşabilmek için kasabada bulunan tek otobüs olan Mavi Kuş ve içinde her birinin ayrı bir hikayesi olan, farklı insan manzaralarını barındıran bir Mustafa Kutlu kitabı olan Mavi Kuş sizi daha ilk satırında yakalayıveriyor, kendine esir ediyor öyle ki bitmeden kaldıramıyorsunuz başınızı kitaptan.


Okurken Türk filmi izler gibi hissettim ben kendimi. Çok sade misal abartı hiç yok,sıcak bizden bir hikaye o his uyanıyor içinizde o yüzden hiç sıkılmıyorsunuz okurken. 


Otobüs şoförü Kenan, muavini Seyfi, kasabaya yeni tayin olan öğretmen Murat ve eşi Neşe, kasabanın tek doktoru olan alkolik Yahya Bey,gizli polis Kemal, arkeolog Gül, tek isteği kurtuluş umudu olarak gördüğü İstanbul'a gitmek olan küçük Erol ve daha nicelerinin hikayelerinin barındığı Mavi Kuş kitabını ben çok severek okudum en kısa sürede yazarın diğer kitaplarını da edinmek istiyorum tabi masamda dağlar gibi duran kulemi eritebilirsem :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe