Ransom Rıggs - Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları

Uzun zamandır gözüme kestirdiğim ve Ankara Kitap Fuarında çalışırken serisini satın alarak kendimi mutlu ettiğim bir kitap  Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları. Aslında fuarda çalışmak size çok bir avantaj sağlamıyor internetten alışveriş yapmak hem ucuz hem de güvenilir olunca haliyle fuarların da öyle eski tadı yok bu yüzden fuardan belli başlı kitaplar satın aldım bende o kitapların içinde de bu seri var.


İthaki Yayınlarını ziyaret ettiğimde bu seri hemen gözüme çarpmış ve hemen alıvermiştim ilk kitabın filme uyarlanışını daha kitabı okumadan izlediğim için (ki bu kitapları hep filmlerini izledikten sonra okuyorum bende alışkanlık oldu) konuya az buz hakimdim. 


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
 Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları 2015 basımlı bir kitap ve serinin iki kitabı daha var.
Kitabın Adı:Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları 

Çeviri: Aslı Dağlı 

Yayınevi : İthaki Yayınları 

Sayfa Sayısı : 320

Basım Yılı: 2015


Hikayemiz gizemli bir adada bulunan terk edilmiş bir yetimhane ve içinde yaşayan tuhaf çocuklar ve onları yetiştirmeye, korumaya adayan Bayan Peregrine ile başlıyor.  


Jacob ve büyükbabası Abraham Portman'ın torununa bu yetimhane ve içinde yaşayan tuhaf çocuklardan bahsetmesiyle devam ediyor kitap. 6 yaşından beri büyükbabası'nın hikayeleri ve gizemli hayatıyla büyüyen Jacob,16 yaşına gelince büyükbabasına inanmamaya,anlattığı şeylerin cidden tuhaf olduğuna kanaat getirir ta ki büyükbabası'nın esrarengiz bir şekilde öldürülmesine dek.


Jacob, bu ölümün ardından büyükbabası'nın bahsettiği esrarengiz adaya gitmeye ve tuhaf yetimhanenin izini sürmeye karar verirken karşılaştığı gerçekler onu fazlasıyla sarsacak ve yeni bir dünyanın kapılarını ona aralayacaktır.


Kitap son derece sürükleyici ve güzel zaten ama ben serinin ilk filmini izlediğim için olacakları bildiğimden okurken biraz sıkıldım :) 

Serinin ikinci kitabı olan Gölge Şehir'i hem büyük bir merak hem de heyecan içinde bitireceğime inanıyorum ama araya başka bir kitap aldım nitekim serinin hemen bitmesini istemiyorum :D


Fantastik türden kitaplar okumayı seviyorsanız Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları tam da size göre olabilir. 


Not : Kitapla film arasında dağlar kadar fark olduğunu söylemeden geçemiyorum kitapta olan pek çok şey atlanmakla birlikte bazı sahneler ve tuhaf çocukların sahip olduğu güçler değiştirilmiş. 

Yorumlar

  1. Kitap daha güzel değil miydi? :D Filmde güçlerin değiştirilmiş olması beni hayal kırıklığına uğratmıştı -.-

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sorma ya uyuz oldum Gölge Şehir den beklentim yüksek ama :D

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ayfer Tunç - Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Senden Bana Kalan