Ransom Rıggs - Ruhlar Kütüphanesi

'' Olağanüstü güçlere sahip bir çocuk.''

'' Ölümcül canavarlardan oluşan bir ordu.''

'' Tuhafların geleceği için verilen destansı bir savaş.''


Elbette macera devam ediyordu ve ben Bayan Peregrine ve çocuklarına ne olduğunu merak ediyordum seriyi tabi ki tamamladım zaten böyle bir serinin yarım bırakılması asla düşünülmemeliydi.


Seriyi bitireli aslında iki haftayı geçti ama ben bitirdiğim kitapları biraz geriden bloga yazdığımdan bu kitabın yorumu da biraz sarktı ama geç olsun güç olmasın öyle değil mi canım okur. kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Jacob ve arkadaşlarının maceraları serinin 3.kitabı olan Ruhlar Kütüphanesi ile devam ediyor.Serinin ilk iki yorumunu okumayanlar için Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları tık tık, Gölge Şehir için tık tık yapın !


Ruhlar Kütüphanesi 

Ransom Rıggs 

Yayınevi: İthaki Yayınları 

Çeviri: Aslı Dağlı 

Sayfa sayısı:512


Kahramanımız Jacob ve arkadaşları yine Gölge Şehir macerasından sonra yepyeni bir maceraya atılıyorlar. 16 yaşındaki genç Jacob yeni keşfettiği güçle gölgelere adeta savaş açmakta bir yandan da tuhaf arkadaşlarını korumanın ve Bayan Peregrine'yi kurtarmanın yollarını aramaktadır. Elbette bu  yolda ona eşlik eden ateş kız Emma ve adeta bir koku uzmanı olan köpek Addison da ona yardım etmektedir. 


Serinin son kitabı olan Ruhlar Kütüphanesinin çevirisi yine Aslı Dağlı imzasını taşıyor ve gayet temiz bir çeviri olmuş. Kitabın ilk 250 sayfasında çok sıkıldığımı itiraf etmeliyim çünkü Jacob ve Emma'nın ergenliklerini okumakla geçti dahası çok donuktu ve hareket yoktu ne zaman 250. sayfayı geçtim olaylar değişti ve kitabı soluksuz bir şekilde bitirdim.


Fantastik türde okumaları seviyorsanız bu seriyi sevip bağrınıza basacağınıza eminim dahası yine bir Aslı Dağlı çevirisi olan ve bu serinin içinde geçen Tuhaf Masallar da yakın bir zamanda yine İthaki'den çıkacakmış ilgililere duyurulur :)


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Ayfer Tunç - Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura