Nazlı Eray - İmparator Çay Bahçesi

'' İmparator Çay Bahçesi'ni yol kenarında gördüğüm an,tüm yapıt çalkalandı ve her şey birden yerli yerine oturdu. Tıpkı bir mevsim gibi...'' 


Fantastik edebiyatı bana sevdiren sevgili Nazlı Eray ve İmparator Çay Bahçesi benim bu yıl ki 73. kitabım oldu. Yazarın daha önce de pek çok kitabını okumuş ve burada kendimce yorumlamıştım. Bu sefer ki kitabım da İmparator Çay Bahçesi oldu eğer hazırsanız biraz fantastik edebiyat konuşalım.kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Nazlı Eray bizi bu sefer Bartın,İzmir,Ankara üçgeninde güzel bir yolculuğa çıkarıyor.


Kitabın adı: İmparator Çay Bahçesi 

Yazarı: Nazlı Eray 

Yayınevi: Everest 

Sayfa sayısı:216Nazlı Eray'ı daha önce hiç okumadıysanız size söylüyorum çok fazla şeyden oluyorsunuz. Yazar Fantastik edebiyatı  harman edip öyle güzel okuyucusuyla buluşturuyor ki acaba bu sefer ne okuyacağım, hangi masal alemlerine akıp gideceğim oluyorsunuz bir anda.

Yazar bu kitabını dört ayda tamamlamış. Okuduğum diğer Nazlı Eray kitapları gibi pek çabuk bitti. Kolaydı,beni yormadı,üzmedi. Yine çok farklı mekanlarla,insanlarla tanıştım. O insanların duygularını, yaşadıklarını birebir yaşattı bana Nazlı Eray. 


Bu sefer Bartın,İzmir ve elbette Ankara dolaylarında bir maceraya atıldık. Casino Venüs'ün ışıltılı kumar salonları, Taşhan'ın Hayal kadınları,cennet bekçisi İrfan'ın Celal'e göz kulak olması,İzmir'in o mis gibi deniz havası,boyozu,kumrusu ve midye tavası, Ankara'nın Tunalı caddesi,Çukuranbar dolaylarında müthiş bir gezintiye davet ediyor sizi yazar. Nazlı Eray ile Tunalı Hilmi'de bir rastlantı sonucu tanışmıştık. Kendisi son derece pozitif,hayatı seven çok tatlı bir hanım daha sonra da Ocak ayında düzenlenen ve benim de görev aldığım Ankara kitap fuarında yüne bir araya geldik. Kendisi yakın zamanda yeni bir kitap çıkardı adı ise Ölüm Limuzini. 
Bu da geçen yazdan kalmadır Tunalı Hilmi'de karşılaştığımız gün.


Okumayanlarınız varsa eğer vakit kaybetmeden alıp okuyun derim. :)
Yorumlar

 1. Bu paylaşımlar ne kadar güzel oturduğumuz yerden nokta atışı kitap seviyoruz. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Kitap seçiyoruz. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Nazlı Eray. listeme ekleyeceğim. Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Merhaba, bu güzel blogunuzu takibe aldım, bana da beklerm

  http://gezgiccift.blogspot.com.au/

  YanıtlaSil
 5. Yazari ilk kez duyuyorum merak ettim. Fantastik her zaman çok sevdiğim bir tür olmuştur. Acayip okuyasım geldi.

  YanıtlaSil
 6. ben eskiden eray çok okurdum , sonra ne oldu da duruldum :(

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz