Dizi Tavsiyesi - Younger

Sanırım son zamanlarda izlediğim en iyi kısa dizilerden biri oldu ''Younger'' böyle diyorum çünkü hem konusu hem de oyuncuları çok iyi. Sizi izlerken sıkmıyor,düşündürüyor,güldürüyor ve 20 dk içinde sarıp sarmalayıp ''Eee hadi sonraki bölümü de izleyeyim sonra bırakırım'' pozisyonuna getirebiliyor.Diziyi bir arkadaşımdan duymuş merak etmiştim. Zaten hep böyle oluyor benim dizi keşfetmem hep bir arkadaş duyumuyla :D her neyse izleyeceğim şeyin Friends tadında güzel bir şeyler olacağını tahmin etmiş,kendimi buna hazırlamıştım nitekim öyle de oldu.Pamela Redmond Satran'ın aynı adlı kitabından uyarlanan dizinin yapımcısı hepimizin bildiği efsane dizi Sex and City'yi yaratan kişi olan Darren Star olması.


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Gelelim dizinin konusuna; 40'lı yaşlarında, üniversitede okuyan bir kızı olan Liza, evlenmeden önce işini,kariyerini bir kenara atmış kendini evliliğine adamıştır amma velakin kocası onu hem aldatır hem de kumar borcu yüzünden alacaklılarla yüz yüze getirir. Haliyle Liza kocasından boşanarak kızının tüm sorumluluğunu üzerine alır ama bunun için evlenmeden önce bir rafa kaldırdığı çalışma hayatına geri dönmesi gerekmektedir bunun için iş aramaya başlar. 


Liza'nın iş hayatına geri dönmesi sandığı gibi kolay olmaz çünkü her başvurduğu yayınevi Liza'yı yaşlı olduğu ve kariyerini yarım bıraktığı için işe almaz. Bu durumdan kurtulmak için Liza'nın ev arkadaşı Maggie ona aslında yaşını gizlemesini ve sahte bir kimlikle işe girmesini salık verir böylelikle o çok istediği işi kapabilme şansı olabilecektir. İlk başta bunu kabul etmek istemeyen Liza barda kendisini 26 yaşında zanneden Josh'dan güç alarak ''Neden olmasın ki denesem ne kaybederim.'' diyerek büyük bir yalanın içine sokar.

kelebenkinnotdefteri.blogspot.comBu ufak yalanla bir yayıncılık firmasında Diana'nın asistanı olarak işe başlar ve sağa sola kendini 26 yaşında biriymiş gibi tanıtır. 


Olaylar da zaten bu yalanla daha da karışmaya ve komikleşmeye başlıyor. Liza'nın yaşıyla ilgili yalanı onu hem zor durumlara sürükler hem de kendisinden 14 yaş küçük olan ama bunu bilmeyen Josh ile ne olacağını aşkın mı yoksa mantığın mı galibiyetiyle hayatına devam edeceğinin hesaplarını kurar kendi kafasında. 
kelebenkinnotdefteri.blogspot.comDizi ortalama 22 dakika ve hiç sıkılmadan izleyebiliyorsunuz şu ana kadar 4 sezonu çekilmiş ve muhtemel 5. sezonu 2018'de bizi bekliyor olacak. Ben genel olarak diziyi seyrederken çok eğlendiğimi söyleyebilirim herhalde Liza'nın yerinde olsam sevdiğim işi yapmak için bende kendimle ilgili ufak yalanlar söyleyebilirdim. 


Bu arada dizide yayıncılık işinde çalışan ve Liza'nın can yoldaşı Kelsey rolünde Hilary Duff'ı seyredeceksiniz. 


Dizi şimdiden favorilerim arasına girdi ve 5. sezon çok fena bir yerde bitti benden söylemesi :)

Yorumlar

 1. Vayy dizi cok meraklamdırdı beni, ilginç bi senaryosu warmışş. Emınım guzeldr, 22 dakıka olması da cabası, bı bakacagım. Tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek, izlersen lütfen daha sonra yaz fikrini söyle :)

   Sil
 2. hımmm dizi hastası olarak buna da bi bakayım. benim blogda da tonlarca dizi var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin blogunu hunharca karıştırmayı düşünüyorum bugün :D

   Sil
 3. heeey güzel blogunu son yazıma koyduuum :)

  YanıtlaSil
 4. Selamm Deep önerisi ile geldim size iyiki de gelmişim :) :) bende beklerim kocaman sevgierrr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim hemen geliyorum bloguna :D

   Sil
 5. Gerçek hayattan alınmış mı acaba. Baya merak ettim :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz