Sezgin Kaymaz - Kaptanın Teknesi

Sezgin Kaymaz benim bu yıl içinde tanıdığım ve çok sevdiğim yazarlardan oldu. Yazarı okumaya önce öykü kitaplarıyla başladım ve çok beğendim sonra romanlarına başladım. Hatırlarsanız eğer geçen postlarımda Uzunharmanlar'da Bir Davetsiz Misafir kitabından sizlere bahsetmiştim. Okumayanlarınız varsa şayet buraya alalım :) kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Kaptanın Teknesi okuduğum en komik Sezgin Kaymaz kitaplarından biri.

Açıkçası kitabı okurken bu kadar gülebileceğimi hiç tahmin etmemiştim nitekim kitabın arka sözünde baya bir dram okuyacakmışım gibi gelse de sonuna doğru beni fena çarptı ve şaşırttı yazar.


İlkin kahramanlardan başlamak istiyorum. Ankara'da Dil Bilim okuyan çatlak,gerzek ve bir o kadar da neşeli iki arkadaş olan Selen ve Cavidan bu kitabın başrolleri. Normal bir hayatları olan bu iki kızımız bir gün yine ders dinlemek için okula geldiklerinde yatay geçişle okula yeni kaydolan Murat isimli esrarengiz bir delikanlı ile tanışırlar. Bu delikanlı ikisinin de dikkatini çeker özellikle de Selen'in.

kelebenkinnotdefteri.blogspot.com

Murat'ın okula gelmesiyle tabi ki Selen'in hayatı büyük ölçüde değişecektir ona aşık olup olamama arasında gidip gelirken bir anda ailevi ilişkilerinin de esrarengiz perdesini aralayan bu adam acaba onun sonu mu yoksa başlangıcı mı olacaktır? 


Selen'in Cavidan ile olan muhabbetleri,birbirlerine harala-gürele girmeleri,sıkı dostlukları öyle samimi ve güzeldi ki o kısımlar hiç bitmesin istedim. 


Kitap komik sizi hemen etkisi altına alıyor ama sonu tabi ki eğer okuyanınız varsa müthiş bir şekilde bitiyor öylece kalakalıyorsunuz :) 


Yorumlar

 1. Bakele okuyorum ben de bugünlerde. Sevdim. çok samimi geldi dili.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sezgin hocanın tüm kitapları çok güzel :)

   Sil
 2. bir türlü alışamadım yaaa. iki romanını okudum. giremedim bu yazarın dünyasınaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. AAA deme yaa Bugün Bize Kim Geldi ya da Bakele oku onlar öykü kitabı seversin :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz