Jean Teule - İntihar Dükkanı

'' Hayatta başarılı olamadınız mı? Bize gelin ölümünüzü başaracaksınız! ''


İntihar Dükkanı okuduğum en ilginç kitaplardan biri oldu desem sanırım çok da abartmam. Özge bana ilk bu kitapla başla okumaya deyince bir ön yargı oluştu önce kafamda ama sonra bir saatte okurum ben bunu dedim ve başladım okumaya üstelik animasyon bir filmi de varmış şu yazıdan sonra kuvvet ihtimal onu da izleyeceğim :) 


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Kitabın çevirisi İsmail Yerguz'a ait. Kitabın adı: İntihar Dükkanı 

Yazarı: Jean Teule

Çeviri: İsmail Yerguz

Sayfa sayısı: 141

Yayınevi: Sel YayıncılıkKitap son derece enteresan. Enteresan diyorum çünkü kitapta anlatılan yer bir intihar dükkanında geçiyor ve orada çalışanlar intihara meyilli insanlara ve ölümü düşleyenlere yardımcı olmaya çalışan bir aileden oluşuyor. Hal böyle olunca da kitapta anlatılanlar ilginç bir hal almaya başlıyor. 


Zehirler,tıraş bıçakları,zehirli mantarlar ya da şekerler, kalın ipler ve pek çok ilginç intihar aletleri bu dükkanda satılıyor. Tuvache ailesi işletiyor bu dükkanı ve bu aile 3 çocuk ve anne-babadan oluşuyor amma velakin bu ailenin içinde mutluluk hormonları da salgılayan bir çocuk var o da Alan. Alan anne ve babasının abisi ve ablasının aksine hayattan son derece zevk alan mutlu bir çocuk. Böylesi karamsar bir aileden böyle bir çocuğun çıkması oldukça şaşırtıcı ama kitabı okumayı sağlayan kişi de tabi ki Alan bana göre.


Kitap çok güzel şimdi bir de animasyonunu izleyince kafamda daha da yer edeceğine inanıyorum ancak bir serzenişim var kitabın çevirisi hiç beğenmedim ve imla hatalarıyla dolu olması da beni ayrıca üzdü bu yüzden kitabı tam anlamıyla okuduğumu hissedemedim umarım Sel Yayınları bu kitabı farklı bir çevirmenle yayınlar ve imla hatalarını da düzeltir çünkü göze batacak derecede beni rahatsız ettiler. 

Keyifli pazarlar :)

Yorumlar

  1. Bir ara çok okumak istemiştim ama kaldı bir şekilde, hala konusu çok ilgimi çekiyor fakat çevirisi kötüyse okumayayım daha iyi. teşekkürler.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe