Pınar Eğilmez - Uçan Tabut

Dünyada anlam arayışının sonu gelmez. Hiçbir şeyin bir anlamı olmak zorunda değildir ve her şeyin bir anlamı vardır. Bu, neredeyse zıt iki önermenin aynı anda doğru olabileceği zemine ise '' Dünya'' denir. Bence öyledir.''


Pınar Eğilmez'in Uçan Tabutu şu son bir kaç gün içinde en çok gördüğüm kitaplardan biri oldu. Bende Özge'nin kütüphanesini karıştırırken buldum ve hemen alıp okumaya giriştim. 


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Pınar Eğilmez ve Uçan Tabut birbirine teğet geçen insanların öyküsü.

New York'tan yurda getirilen bir cenaze. Bu cenazenin ekseninde yaşanan olaylar, birbirine değen ya da teğet geçen insanlar. Cenazesi gelen Bora, aşık olduğu Selin, Bora'nın büyükannesi Saadet, Selin'in kız kardeşi Nilay,Ayyaş Hikmet ve bu hikayeye dahil olan daha nice insanın sarsıcı öyküsü...


Kitabın konusu çok güzel, okuması hızlı,akıcı ve altını çizdiğim cümle çok fazla var. Etkilendiğimi söyleyebilirim ama illa da '' Hadi alıp okuyalım, okumazsam olmaz tarzında bir kitap değildi benim için bu kitaptan daha iyi kurgulanan kitaplar okudum ki yazar olarak size Nermin Yıldırım ismini büyük bir rahatlıkla verebilirim özellikle son romanı Dokunmadan gayet keyifliydi. 


Yazarları kıyaslamak benim yapabileceğim bir iş değil zaten ama merak ediyorsanız 120 sayfa zaten. Akşam işten eve döndükten sonra, metroda,otobüste ya da bir refakat sırasında kolaylıkla okunabilir. Okursanız sizde benimle fikirlerinizi paylaşın :) 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe