Sezgin Kaymaz - Medet

Sezgin Kaymaz okumaktan son derece keyif alıyorum. Bu yüzden de bu ara Sezgin Kaymaz'ın kitaplarına takmış durumdayım. Son olarak Kaptanın Teknesini okumuş ve çok sevmiştim zaten Sezgin Hoca'nın kendine has bir üslubu var bunu benimseyince hemen alışıyorsunuz ona yabancılık çekmiyorsunuz. 


5. Sezgin Kaymaz kitabım olan Medet diğer okuduğum kitaplardan bi tık altta kalsa da yine de kendini sevdirdi ama itiraf edeyim bir 10 gün süründü elimde. kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Sezgin Kaymaz'ın okuduğum 5. kitabı Medet.


Kitabın adı: Medet 

Yazarı: Sezgin Kaymaz 

Yayınevi: İletişim 

Sayfa sayısı:296


Sezgin Kaymaz'ın kendine has bir yazışı, bir anlatımı var zaten daha önce okuduysanız ya çok seviyorsunuz samimiyetini ya da itici geliyor size. Ben samimiyetini çok seviyorum yazarın samimiyetini,komik üslubunu bu yüzden de çabuk çabuk bitmesin diye azar azar okuyorum hala okumadıklarım mevcut. 


Medet bir öykü kitabı. İçerisinde 5 öykü var. Tahminim yazarın yaşadıklarından esinlenip tekrar kurgulaştırdığı öykülerinden oluşuyor. Kitaba adını veren Medet adlı öyküde duygulanacak Hayırlı Yolculuklar da ise çok eğleneceksiniz. Tevzadze adlı son öykü ise benim en sevdiğim öykü oldu.


Son dönemde Türk Edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Sezgin Kaymaz'ı okuyun bence :) 


Yorumlar

  1. bunun için genel yorumlar bir tık altı olduğu yönünde , Deccalın Hatırı var elimde ama umarım yakın zamanda okuyabilirim :D bu arada arka plan ve yeni düzen muhteşem olmuş :D

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe