Tezer Özlü - Ferit Edgü Mektuplaşmaları Her şeyin Sonundayım

'' Ölmek isteğim yok. Yaşama isteğim olmadığı gibi... Bir çocuğun ne denli duygusal olduğunu anımsıyor musun? Mutlak anımsıyorsun. İhtiyarlık diye bir olguya inanmıyorum,çünkü gençliğe de inanmıyorum. Çocukken de, genç iken de ihtiyarı içinde taşıyorsun,yaşlanırken de çocuğu. Ancak yaşlandıkça duygusallaşma biçim değiştiriyor. Gençlik duygusallığı öfke,beklenti,baş kaldırma,cesaret gibi duygularla iç içe ama yaşlandıkça duygusallığa acımsı tatlar karışıyor,buruk. Sanıyorum,algıladığım kadarıyla sözünü ettiğim duygusallık,bu buruk,acılı duygusallık.'' Bu ara okumaktan en keyif aldığım kitaplardan biri desem size inanır mısınız? Ben yazarların,şairlerin birbirleriyle mektuplaşmalarına bayılıyorum hele onların gün yüzüne çıkarılıp biz okuyucular için ortaya çıkarılması harika bir nimet :) kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
İki yakın dostun İstanbul-Paris-Ankara ekseninde birbirine yazdığı mektuplar bulunuyor.


Kitap adı: Tezer Özlü - Ferit Edgü Mektuplaşmaları 

Her şeyin sonundayım

Sayfa sayısı: 111

Yayınevi: Sel YayınlarıBu kitapta iki yakın dostun birbirlerine İstanbul-Paris-Ankara hattında yazdığı mektupları okuyorsunuz. Mektupların orijinallerinin bazılarını da eklemiş yayınevi ki bu da çok çok önemli bir detay aslında.


Size bilinmeyen iki dip not kitapla öğrendiğim. 

1. Tezer Özlü'nün Yaşamın Ucuna Yolculuk kitabının isim babası FERİT EDGÜ'dür.
2.Ferit Edgü'nün Hakkari'de Bir Mevsim kitabınının senaryolaştırılması fikri TEZER ÖZLÜ'ye aittir ayrıca filmi çeken Erden Kıral Tezer'in eski eşidir.
Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz