2018'de Neler Yapabilirim ?

2018'e gireli bir haftayı geçti herkes yeni yıl kararlarından bahsedip dursun ben bunu karar değil de bundan sonra neler yapabilirim olarak algılamayı tercih ediyorum. 


Her yeni yıl ile beraber gerçekleştirmek istediğimiz ama aslında asla gerçekleşmeyecek olan bir dolu karar alıyoruz. Kilolu isek zayıflayacağım diyoruz, daha çok okuyacağım daha çok gezeceğim daha çok spor yapacağım bla bla bla... bu böyle sürüp gidiyor halbuki bu tür kararlar alırken kendinize nicel bir hedef seçerseniz o kararınız veya hedefinizi sayısal anlamda ete kemiğe büründürebilir, işin ciddiyetini kavrayıp bu kararları ciddiye alabilirsiniz. Gelgelelim ben ne yapabilirim işte onun bir çetelesini yaptım sizinle de paylaşmak istedim belki size de ufak bir fikir verir bu çetele :)


- Geçen yıl 100 kitap okuma hedefim vardı yılı 112 ile kapattım hiç de fena değil bence :) Bu sene de aynı hedefle devam ediyorum ve 100 kitap diyorum.


- Çok belgesel izlemediğimi hesaba katarsak bunu telafi etmek istiyorum bu sene. Bu yüzden çok da yüksekten uçmamak kaydıyla bu sene 5 belgesel izleme hedefi koyuyorum kendime.


- Geçen sene 30 film izlemişim bu iyi bir rakam benim gibi dizi izleyen bir hatun için o yüzden film işinde de çok yüksekten uçmuyorum ve yine 30 diyorum :) - Geçen sene tiyatroya gitme fırsatını çok yakaladım ama devlet tiyatroları da pahalılanmış :( bu eksi bir durum olduğundan ve Ankara Devlet Tiyatrosunda gitmek istediğim çok oyun olmadığı için bu sene 5 oyun diyorum belki sene sonuna doğru bu rakam katlanır ki katlanma oranı çok yüksek.

- Dizi izleme konusunda baya iyi olduğum için başlama konusunda çok geç kaldığım dizileri izleyip bitirme yılım olacak bu sene. Bu senenin sonunda How i Met Your Mother'ı bitirdim aynı düzende gidersem Friends ve Got'u bitiririm diye düşünüyorum :) 


- Haa bir de almak isteyip de bir türlü alamadığım pembe,kırmızı ve yeşil renklerde conversleri de alabilirsem değmeyin keyfime:D


- Her gün en az 5.000 adım atmak,

-Görüşmek istemediğim kimseyle görüşmeme,kimseyi kafayı takmama, eski erkek arkadaşlarımın dürtmelerine kesinlikle cevap vermeme :D ( bu madde gideceği yerlere gitmiştir umuyorum :D )

-Daha az kırılmak, çok gülebilmek, çok çok dua etmek,

-Kütüphaneme daha fazla kitap alabilmek,

- Eşyalarımı olabildiğince azaltmak, sadeleşmek gereksiz ne varsa bağışlamak, atmak vs. 

- Her gün 5 İspanyolca kelime öğrenmek ( buna henüz uyamadım defter almam gerek) 

- ve tabi ki sürekli bir iş bulmak bu benim can alıcı ve sürekli canımı sıkan bir durum 5 sene oldu hala düzgün bir işim yok yakında çilekli link içip Müslüm dinlemeye geri dönebilirim :( 


Sizin de yeni yılla beraber uygulamak istediğiniz kararlarınız varsa benimle paylaşın lütfen :) Güzel bir yıl olsun hepimiz için içinde Umut ve Barış kelimelerini çok kullandığımız bir yıl olsun en çok da kadınlar ve çocuklarımız için :) 

Yorumlar

 1. Güzel hedefleriniz var. Umarım hepsi gerçekleşir. Ben de böyle bir yazı yazmayı düşünüyorum ama fırsat bulup yazamadım. Bazı hedefleri rakamlarla kararlaştırmak güzel fikirmiş. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim hedefleri sayısallaştırmak her zaman somutlaştırmak gerek diye düşünüyorum :)

   Sil
 2. ne güzel dilekler bunlar böyle inşallah hepsi gerçekleşir :)

  YanıtlaSil
 3. son yazıma bir baksana ama noluuuuur :)

  YanıtlaSil
 4. İspanyolcaaaa öğrenmek isteyen bir arkadaş seni tadınığıma çok sevindim. Ben de öğrenmeye çalışıyorum ve yapabileceklerinin arasında gördüğüm içinde çok mutlu oldum. Hepsi yaparsın inşALLAH

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dil öğrenmeye meraklıyım ama maymun iştahlıyım bu konuda :( teşekkür ederim senin de dilediğin ne varsa hepsi olsun :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe