Aslı Tohumcu - Ölü Reşat

Aslı Tohumcu benim ilk defa okuduğum ve merak ettiğim yazarlardandı. Özge'de kitabı görünce daha fazla bekletmek manasız geldi ve ödünç alıp okumaya başladım. Kitap hakkında çok bir fikrim yoktu özellikle araştırmak istemedim bana okurken sürpriz olsun istedim. Çok büyük bir beklenti içine girerek de okumadım kitabı açıkçası ama elimde de çok süründü 153 sayfalık kitap ne yazık ki. 


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Aslı Tohumcu ile ilk tanışma kitabım Ölü Reşat oldu. 

Arka Kapak yazısı:


Bursa'nın Kiremitçi mahallesinde doğan Adnan isimli bir bebek mahallede olduğu kadar Tanrı'nın melekler katında da şaşkınlığına yol açar. Kesmeşeker olarak nam salmış, mahallenin sözünün hiç sakınmayan, külyutmaz kız kurusu,Allah analı babalı büyütsün'e geldiğinde malumu ilam eder: 


'' Birilerinin sırasını çalmış bu ayol bu! İflah olmaz hiç.'' 


Kitabı okumaya başladığım an içine bir türlü giremedim. Bu da haliyle beni sinir etti çok bağlanamadım kitaba. Çok karışık ve geçmiş - gelecek döngüsü içinde mizahi bir üslupla anlatmaya çalışmış hikayeyi yazar ancak beni çok sarmadı ve zorlukla bitirebildim. 


Fantastik kurguları mizahi üslupla birleştiren hikayeleri gerçekten severim ama Aslı Tohumcu'nun Ölü Reşat'ı olmamış bana göre. Yazarın başka kitaplarını uzun vadede okumayı şimdilik okumayı çok düşünmesem de belki fikrimi değiştirecek bir kitabını bulurum diye ümit ediyorum. 

Yorumlar

  1. bazı kitaplar öyledir , kısadır ama sonu getirilemez bir türlü :)

    YanıtlaSil
  2. hımmm yazarı bi inceleyim. kitap seçimlerin iyi senin, az tanınanları okuyon sayılabilir, iyi bir strateji bencesiii :)

    YanıtlaSil
  3. Uzadıkça uzayanlardan demek ki :))

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz