Hakan Bıçakcı - Apartman Boşluğu

2017'nin son demlerinde keşfettiğim bir yazar Hakan Bıçakcı ama ne keşfetme kendisiyle bunca zaman tanışamamak, hasbihal edememek beni o denli üzdü ki size anlatmam mümkün değil. Yazarı bana öneren Özge iyi ki önermiş var olsun sağ olsun !  Çok sevdim,değişik bir kafa yapısı var öyle böyle değil. Okurken kafamda filmlerini çekiyorum kitaplarının müptelası oldum desem çok da abartmış olmam sanıyorum ee hazırsanız başlıyorum anlatmaya canım ciğerim okur :) 


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Yazarın ilk okuduğum kitabı Apartman Boşluğu. 


Yazarı benim gibi okuyacaklar için ''ne okuyorum ya! bu ne yazmış burada'' gibi cümleleri söyleyebilirsiniz, ilk başlarda sizi sıkacak gibi olup sonradan kabak çekirdeği gibi açılıp,saçılıyor kitap haliyle durgun başlayıp hızlı giden bir ilişkinin içerisinde buluveriyorsunuz kendinizi. O yüzden ilk 50 sayfa şans verin sonrası geliyor zaten. 


Kitabın konusuna kısaca değinirsem eğer; müzik çalışmalarını daha rahat yapabilmek için işinden ayrılan ve daha sessiz  bir apartman dairesine taşınan Arif'i konu ediniyor yazar. 

Arif'in tek isteği tutkunu olduğu müzikle ilgili çalışmalarını daha derinleştirmek olursa eğer kendi bestelerini yapmak ancak bunun için ciddi anlamda hiç yeteneği yok. Hal böyle olunca yeni taşındığı dairesindeki sesler,kara, küçük bir delik hayatını değiştirecek bestelerin çıkmasına vesile oluveriyor Arif'in.


İlk başta Arif şizofren mi falan diyorsunuz o izlenimi veriyor size sonra ciddi bir gerilim okuyorsunuz. Dedim ya size kafamda bu romanı defalarca film yaptım dehşete kapıldım sonra yine okudum. Benim için gayet keyifli ve değişik bir okuma süreci olmuş olacak ki yazarın Boş Zaman kitabını da aynı hızla okudum ve çok beğendim artık onu da ayrı bir postta anlatırım. 


Kitap 254 sayfa ama içinde pek çok derinlik barındıran çok farklı bir kitap. Ben kendi adıma yeni yıla güzel bir yazarla tanışarak güzel bir başlangıç yaptım umarım bu postu okuduğunuz da siz de Hakan Bıçakcı ile tanışmaya karar verirsiniz. :)

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz