Tiyatro - Hamlet

Gecikmeli post yazılarını girmeye devam ediyorum. Bugün size geçen haftalarda gittiğim ve çok zor bilet bulunan hatta satışa çıktığı ilk 3 dakika da biten bir oyundan bahsetmek istiyorum. ''Hamlet''


İstanbul Devlet Tiyatrosunun en gözde oyunlarından biri olan Hamlet'i izlemeyi çok istiyordum en nihayetinde arkadaşım aracılığıyla bu oyuna bilet bulabildim. Oyuna bilet bulmak çok zor çünkü en rağbet gören tiyatro oyunlarından biri. 


Akün Sahnesinde üçüncü sıradan izlemeye fırsatını bulduğum için de ayrıca şansı olduğumu bilmem söylememe gerek var mı ? İsterseniz oyundan biraz bahsedeyim :) Oyunun adı: Hamlet 

Yazarı: Wıllıam Shakespeare 

Çeviren: Sabahattin Eyüpoğlu

Rejisör: Işıl Kasapoğlu

Oyuncu :Bülent Emin Yarar

1 perde 1 saat 30 dakika


Oyun içinde oyun, kurmaca içinde içinde kurmaca bir hayat düzeninde yaşayan Hamlet, kendi hikayesini yeri geldiğince gülerek kahkahalarla, yeri geldiğince ağlayarak acı içinde anlatır. Acının ve kahkahalarının birbirine karışarak birer hayat döngüsünü oluşturan bu hayatın sahibi aslında içinde kopan fırtınaları, yaşamının acı kırıklıklarını dili döndüğünce anlatmaya çalışır. 


Bülent Emin Yarar'ı Profesyonel'deki o muhteşem performansıyla iki kere izledikten sonra Hamlet oyunu o kadar güzel geldi ki anlatamam. Turne kapsamında Ankara'ya da uğramaları beni çok çok sevindirdi. Üstelik çıkışta hayranlarını kırmayıp fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmeyerek bir kez daha günlümüzü mest etti üstad :) 


Sizin şehrinize de gelirse muhakkak gidin ve görün derim :) Yorumlar

 1. Eee Hamlet bu! :)
  :)
  Ben de bekliyorum bloguma, sevgiler :)

  YanıtlaSil
 2. heeey bunu izledim üsküdardaaaa. ağırdı beeee ama oyuncu süfer tabiiiii ama tam güzel bir uykuluktuuu :)

  YanıtlaSil
 3. İnanamıyoruum Damla, bu dönem hep bilet almaya çalıştım ama bulamadım :D Çok şanslısın, umarım ben de izleyebilirim :))

  YanıtlaSil
 4. Əsrlər öncə yazılmış bir pyesin hələ də sevilərək izlənilməsi həqiqi sənətkarlığın nəticəsidir məncə. Teatr izləməyi çox sevirəm mən də. Hər şey canlı-canlı😊 Sevgilər.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Ayfer Tunç - Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman