Tiyatro - Tamamen Doluyuz

Tiyatro sezonum doludizgin gitmeye devam ediyor hal böyle olunca ve elimden geldiğince sizlere gittiğim ve keyif aldığım oyunları yazmaya devam ediyorum. Bunlardan biri de Efe Erkekli'nin tek kişilik oyunu '' Tamamen Doluyuz'' oyunu.


Sezonun 9. oyunu Tamamen DoluyuzOyunun adı: Tamamen Doluyuz 

Yazan: Becky Mode

Çeviren: Lale Eren Dalsar 

Oyuncu: Efe Erkekli

Yöneten:Elif Erdal 

1 perde 1 saat 25 dakika
Sam. konservatuvar oyunculuk bölümünden mezun olmuş bir genç ancak çok sevdiği oyunculuk mesleğini yapamamaktadır. İşte bu yüzden şehrin en iyi restoranlarından birinde rezervasyon görevlisi olarak yaşamını devam ettirmeye çalışır tabi bunu yaparken seçmelere de katılmaya devam eder çünkü mesleğini çok sever ve vazgeçmek istemez. 

Sam, gittiği seçmelerin çoğundan eli boş dönedursun, çalıştığı restoranda da işler çığırından çıkmaya başlamıştı. Memnuniyetsiz müşteriler, restoran şefinin sinir harbi, çalışanların tembelliği ve kayıtsızlığı arasında bunalan Sam, yeri geliyor her şeyi tek başına idare etmeye çalışıyordu. Ancak hali hazırda çalıştığı bodrum katında üç kişinin yapması gereken işi,tek başına yapmaya çalışırken bir yandan da Noel tatilinde babasının yanına gitmek için çabalamaktadır. Bakalım kahramanımız Sam bütün bu karışıklıktan çıkıp hayallerine giden yolda tek başına emin adımlarla yürüyebilecek mi yoksa bodrum katında mutsuz ve memnuniyetsiz müşterilerle ilgilenmeye devam mı edecek ? 


Oyuna bayıldığımı söylemeliyim.Efe Erkekli tek başına oradan oraya koşuşturdu,kan ter içinde kaldı ve cidden tüm sahneyi doldurdu. Oyun bittiğinde kan ter içindeydi :D doğrusu hayran kaldım. 

Şehrinize gelirse oyunu kaçırmamanızı tavsiye ederim. 

Yorumlar

  1. Konusunu çok beğendim :)) Tiyatroyu özledim ama sınavlarımın bitmesini bekliyorum, bitmiyorlar :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ekim gibi bol bol artık seni de görelim :D

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe