Dizi Tavsiyesi - Şahsiyet

Şu aralar Türk dizi tarihinde bir dizi çığır açan ve izlediğim süre boyunca bana '' Aboow bunu bizimkiler mi yapmış !'' nidaları attıran bir iş oldu Şahsiyet. Ciddi anlamda Şahsiyet bir Şahsiyet Meselesi olarak beni ve birçok dizi izleyicisini dumura uğratacak kadar kaliteli bir hikayeydi. 


Peki ama kim yazdı,kim çizdi, kim çekti ,kim oynadı ? Yoksa siz hala bu diziye bakmadınız mı ? Yoksa kafanızı kumlardan çıkaramadınız mı ? Hadi gelin şu Şahsiyeti biraz didikleyelim :)  Bir kere son dönemin en çok ses getiren yerli dizisi sonra en başarılı da bana göre nedeni ise açık ve de seçik ortada aslında. İyi bir hikaye, iyi kurgu ve birebir tak diye oturan oyuncular,oyunculuklar :)
Bir suç işlemek istiyorsan ama suçlanmak istemiyorsan, etrafına yeterince kalabalık toplaman yeterli”Biliyorsunuz ki şu sıra internet dizileri çok bir moda ee haliyle 2 saate kadar uzayan ve zırt pırt reklam koyan kanallardan usanan Türk halkı çareyi böyle 40-45 dakikalık dizilerde buluyor ki normali de bu bence. Ama bunun da bir çok sebebi var ekonomik ayrıntılar, herkesin televizyon başında vakit geçirmesi, sinema-tiyatro gibi faaliyetlerin normal bir ailenin gelirinin içinde yük olacak derecede pahalı oluşu vs vs insanları televizyona yönlendiren sebeplerden sadece birkaçı. Hal böyle olunca internet dizileri de Türkiye'de Fi-Çi serisiyle başladı. ( Bu arada o diziyi de hiç izlemedim :D kitabı bana çok salakça geldiği için herhal :D:D )
Azil, Kinyas ve Kayra,Daha ve Az gibi kitaplarının yazarı olan Hakan Günday senaryosunu yazıyor ünlü oyuncu Onur Saylak yönetmenliğini üstleniyor dahası canım Haluk Bilginer Agah Beyoğlu karakterine can veriyor üstelik kadroda Şebnem Bozoklu, son dönemin en genç oyuncularından Metin Akdülger, Cansu Dere,Necip Memili, Hümeyra ve Hüseyin Avni Dalyan yer alıyor.
Konusu ise Agah Beyoğlu karısı Mebrure'yi kaybettikten sonra tek başına yaşamaktadır bir gün kedisi Münir ölünce soluğu doktorda alır ve Alzheimer olduğunu öğrenir. Agah o günden sonra nasılsa her şeyi unutacağım diyerek yıllardır işlemek istediği cinayetlerin pimini çeker.  Bunu yanı sıra işlediği cinayetlerle beraber cinayet büro amirliğinin tek kadın polisi olan Nevra ile yolları kesişir bu aynı zamanda Agah ile Nevra'nın da kader buluşması olacaktır çünkü geçmiş onlar ne kadar unutmaya çalışırlarsa karşılarına çıkacaktır.Diziyi izlemeyenleriniz hala varsa hemen başlamalarını öneririm Türk standartlarının bir hayli üstünde olan bu yapım eminim hoşunuza gidecektir şimdiden iyi seyirler :)Yorumlar

 1. Bu diziyi merak ediyordum bir süredir ama hiç birr yerde yorum okumadım. O kadar da iyi değil sanırım diye düşünmüştüm ama yorrumundan sonra izleyeceğim. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dene bence çok çok iddialı bir yapım :) televizyonlardaki aptal yaz dizilerini 100'katlar 500'e böler :D

   Sil
 2. İzlemek istediğim o kadar çok dizi var ki :D Listem git gide kabarıyor, ekliyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büt ve yaz okulun yoksa hemen dal derim :D

   Sil
 3. ayyy izlemedim ama iyi diyon. senin kitap seçimlerine hayranııım. dizilere yetişmek ne zor yiaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz bunu adına işsizlik diyorum deepcim :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe