Tiyatro - İkinci Bölüm

Ankara devlet tiyatrosu yazında Ankara ve Bursa'da nöbetçi tiyatro uygulamasını temmuz başına kadar uzatınca haliyle bende izleyemediğim oyunları görme şansına eriştim. Bunlardan biri de İkinci Bölüm adlı oyundu.


Oyunun adı:İkinci Bölüm

Yazan: Neil Simon

       Çeviren: Cemil Büyükutku

   Yöneten: Hidayet Erdinç

Oyuncular: Ayşen İnci 
                   Şahin Çelik 
                            M. Lebib Gökhan
                                Veda Yurtsever İpek

2 perde 2 saat 5 dakika 


'' Biliyor musun, yaşanmış sorunlu evlilikler arasında en güzeli bizimki.''


Sezon içinde en çok görmek istediğim oyunların başındaydı İkinci Bölüm ve Çarşamba günü gitme imkanına eriştim. Sevgili Ayşen İnci'yi sahnede izlemek çok keyif verici cidden ama diğer oyuncuların da performanslarını da yabana atmamak lazım özellikle Veda Yurtsever'i de çok beğendiğimi belirtmeliyim kendisi Kırgın Çiçekler, Fatmagül'ün Suçu Ne adlı dizilerde oynamış çok birikimli bir oyuncu.
Oyunun konusuna gelince; karısını kaybettikten sonra bunun acısını derinden çeken ve teselliyi yazdığı romanlarda arayan bir yazar ile uzun bir evlilikten sonra sonu boşanan bir kadının tesadüf eseri rastlaşmaları ve yaşananları anlatıyor İkinci Bölüm.İlk perdesi baya komik ama ikinci perdesi dram dolu olan bu oyunu hem oyuncuları hem de konusu itibariyle çok sevdim. Yeni sezonda şehrinize gelirse kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Yorumlar

  1. Yazın bile tiyatro olması ne güzel. Adana Devlet Tiyatrosu mayısın sonunda sezonu kapattı. Ekime kadar oyun izleyemeyeceğiz.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Özel tiyatrolar haricinde bende sezonu kapattım burada da. Yaşasın Tiyatro o zaman !! :)

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz