Kore Dizisi - Strong Woman Do Bong-Soon

Uzun zamandır yoktum demişler öldü deyin onlara kral ölmedi yaşıyooooorum!  Kore dizilerime geri döndüm ey millet üstelik izlemek istediğim milyor tane dizi birikmişken ben Netflix'e ara verdim ilk aşkım olan Kore dizilerine geri döndüm tabi bu kısa vadeli olacak çünkü kendimi aşırı kaptırıyorum bütün gün pc başında oturup izleyince beynim yanıyor :)


İlk olarak son iki bölümünü izlemediğim Strong Woman Do Bong-Soon ile başlıyorum daha sonra bittikçe buraya ekleyeceğim çok dizi var. O zaman takın kemerleri anlatmaya başlıyorum. 


 Süper kahraman olarak doğup süper kahraman olmaktan bıkan cesur yürek kızımız Do Bong-Soon
( Park Bo Young) doğduğundan beri çok güçlüdür ve bu güç yüzünden normal insanlar gibi yaşayamamaktan ötürü bunalmıştır. Bu güç ona aileden gelmektedir yalnız ama yalnız ailesinin kadınlarına verilen bu özel güç bizim mini mini kızımız Bong-Soon'a da nasip olmuştur ancak gücünü kötüye kullanırsa onu tamamen kaybedecektir ki annesi gücünü kötüye kullandığı için kaybetmiştir. Gel gelelim süper kızımız bir gün başı derde giren bir otobüs şoförüne yardım ederken mafya'ya bulaşır ve adamı kurtarmak isterken bir dizi adamı hastanelik eder işte tam bu sırada yakışıklı Ceo An Min Hyuk ( Park Hyuk Sik) gelir ve kızımızın gücüne şahit olur ve bir süredir tehdit edildiği için ondan özel koruması olmasını ister. Bong-Soon da artık yarım gün işlerde çalışmak yerine tam zamanlı iyi bir iş istediğinden yakışıklı An Min Hyuk'un teklifini kabul eder. Haa bu arada Kore dizilerinde illa bir ikinci oğlan vakası olmadan olmaz aynı kıza aşık olan diğer yakışıklı arkadaşımız ise havalı polis ve kızımızın çocukluk arkadaşı olan In Gook Doo ( Ji Soo ) dan başkası olamaz elbet. 
Dizi oldukça sürükleyici ve tabi ki fantastik tarafları oldukça fazla ama izlerken sizi saran bir tarafı var ve sıkılmıyorsunuz aksine bir oturuşta hepsini izleme şevkine kapılıyorsunuz. 

Kore dizilerinin bu şapşik modellerine ve yaratıcı senaryolarına cidden hem hastayım hem de çok seviyorum. Siz de yazın kafa dağıtmalık öyle çok bir iddiası olmayan çıtır çerez bir dizi arıyorsanız bir göz atın derim. 

Yorumlar

 1. Bende keyifle izlemiştim bu diziyi. :) Park Hyuk Sik'in sevimli aşık hallerine bayılıyorum, çok tatlı. :D

  YanıtlaSil
 2. Merhaba! Benim bir çevre blogum var ve bu blogta çevre hakkında her türlü bilgiyi paylaşıyorum. Siz de destek amaçlı sitemizi izleyerek bize destek olur musunuz? Link: https://aleynacan05.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 3. Bu diziyi biraz önce Kağıttan Dünyam blogunda da gördüm. Ben şimdiye kadar hiç Kore dizisi izlemedim ama belki bu yaz başlarım. Bu dizi de aklımda olacak. Yorum için teşekkürler :-)

  YanıtlaSil
 4. baksana cicim , hangi siteden şeyediyorsun dizileri , ben de son zamanlarda izleyecek site bulamıyorum yeppuda gitti sanki

  YanıtlaSil
 5. Koreantürk ten izliyorum cınımcıııım

  YanıtlaSil
 6. Bunu görmedim benn. Gözden kaçırmışım sanırım .^-^
  Bakayım ilk bölüme,teşekkürler! :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Haruki Murakami - Rüzgarın Şarkısını Dinle

Murat Gülsoy - Baba,Oğul ve Kutsal Roman

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz