Daniel Glattauer - Poyraza Çare (Penceremde Kuzey Rüzgarı 1-2)

Mesajınız Var (You've Got Mail) Meg Ryan ve Tom Hanks'i buluşturan çok güzel bir filmdir. Film çıktığında daha çocuktum ve aradan baya bir zaman geçtikten sonra izleme şansını bulmuştum çok da sevmiştim. Şimdi diyeceksiniz ki yazdığın başlıkla filmin ne alakası var aslında çok ilgisi var durun anlatıyorum. 

Mesajınız Var filmi bana son zamanlarda okuduğum bir kitabı anımsattı. O kitap Poyraza Çare(Penceremde Kuzey Rüzgarı)'ndan başkası değildi.  Kitap, Emmi ve Leo adında iki kişi arasında geçen tesadüflere dayanan bir aşk hikayesini konu alıyor. Tesadüf diyorum çünkü Emmi bir gün yanlışlıkla dergi editörüne atacağı e-postayı Leo'ya yollar tabi ki bunda Leo'nun editörün e-postasına benzer bir adrese sahip olması etkili olacaktır. 

   Emmi ve Leo o kadar uzun süre birbirlerini görmeden yazışırlar ki bu sürede birbirlerine karşı hisler beslemeye başlarlar işte burada filmi izleyenler bana hak verdi bile Mesajınız Var filmi de tıpkı böyle iki mail arkadaşının tesadüf eseri olarak birbirlerine mesaj atmaları ve birbirlerini hiç görmeden aşık olmalarını anlatır ki bence son 20 yılın en tatlı aşk filmlerindendir. 


   Emmi ve Leo'nun birbirlerine attıkları maillerden oluşan Poyraza Çare devamında da Dalgaların Yedincisi olarak Eylül ayında raflarda yerini almıştı bende kitabın sonunu merak ettiğim için alıp okudum.  

    Öyle aman aman bir beklentim yoktu kitapla ilgili ama sonunu merak ettiğim için alıp okuduklarım arasına girdi. Okumanız yavaşladıysa alıp okuyabileceğiniz kafa dağıtmalık bir kitap Poyraza Çare. 

Yorumlar

  1. Böyle aşk hikayelerini seviyorum biliyorsun, kesin bunu da severim o zamaaan :D

    YanıtlaSil
  2. Poyraza Çare kitabını sevgili Esseve Rin blogunda görmüştüm. Okumak istemiştim ama baskısı yoktu. Eğer yeniden basıldıysa alıp okurum. Seviyorum böyle romantik kitapları.

    YanıtlaSil
  3. ne tatlıymış bu yiaa :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe