Tiyatro - 12 Öfkeli

Ocak ayından beri çok fazla oyun izleme şansına eriştim ancak bunların ne yazık ki bir kısmını sizlerle paylaşıyorum vaktim olsa da  hepsini tek tek size anlatsam ama vaktim sınırlı olduğundan içlerinden elediklerimi burada yazabiliyorum ve bu oyunlardan biri de dün gittiğim 12 Öfkeli. 


İrfan Şahinbaş sahnesinde izlediğim 12 Öfkeli benim uzun zamandır görmek istediğim oyunlardandı hal böyle olunca arkadaşım kendine bilet alırken bana da alma nezaketini gösterdi bende oyunu izleme şansına eriştim. 

Oyunun adı: 12 Öfkeli 

Yazan: Reginald Rose 

Çeviren: Ş. Necati Şahin 

Rejisör: Akif Yeşilkaya 

Oyuncular: Alper Tazebaş 
             Ulaş Ersoy
                İrfan Kılınç 
                         Doğukan Soykök
                     Onur Kayabaşı
                 Dilek Arıbal
                           Meva Küçükakyüz
                       Edip Tümerkan 
                   Murat Kesim 
                               Akın Berk Sağıroğlu 
                 Eren Özkan 
                       Kadircan Şenel 
                     Şekip Taşpınar

1 Perde - 1 saat 35 dakika 16 yaşında kendi öz babasını öldürmekle suçlanan bir çocuk yargılandığı mahkeme tarafından idam cezasına çarptırılmadan önce yasalar gereği 12 tarafsız jüri üyesi tarafından son kez durumu değerlendirilip suçlu veya suçsuz olduğuna hükmedilecektir. 12 kişiden 12'si de sanığın suçlu olduğu konusunda hem fikirken birdenbire 1 kişi sanığın suçsuz olduğuna inandığını söyler ve gerekçelerini açıklamaya başlar işte bu olay 11 kişinin dönüm noktası olacak ve 1 kişi geri kalan 11 kişiyi ikna etmek için her türlü detayı onlarla paylaşacak bu da ortamın iyice gerilmesine sebep olurken 12 jüri üyesinin de kendi iç hesaplaşmalarıyla karşılaşmasına vesile olacaktır. 


Oyun baştan sona bir beyin fırtınası. Gitmeden sinirlerinizi dışarda bırakın ve oyunun akışına kendinize bırakın nacizane tavsiyem zaten çok keyifli ve bir o kadar da akıcı bir oyun olduğundan zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız zaten. 


Yorumlar

  1. Tanıtım için teşekkürler

    YanıtlaSil
  2. blogunuzu yeni keşfettim ve sizi izlemeye aldım sizi de https://selenyldrm.blogspot.com/ bloguma bekliyorum :))

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe