Tiyatro - Siyahlı Kadın

Tiyatroya gitmeyi, yeni oyunları takip etmeyi çok seviyorum. Gittiğim oyunların hepsini buradan yazıp sizinle paylaşamasam da çok sevdiklerimi buraya aktarmaya çalışıyorum ki yakın zamanda gittiğim Siyahlı Kadın benim bu yıl gittiğim oyunlar içinde ilk beş'e girdi bile. 


'' Etraf Noel kokuyordu. Eve girince heyecanlı bir sohbeti böldüğümü fark ettim. ' Hortlak hikayeleri anlatıyorduk. Noel için biçilmiş kaftan! Şimdi sıra sende' .dedi biri... Evet anlatıyorlardı. En korkunç,tüyler ürpertici hikayeyi anlatmak için birbirleriyle yarışıyorlardı... Evet benim de bir hikayem vardı,gerçek bir hikaye. Akıldan çıkmayan,insanın peşini bırakmayan, ne yapacağını bilemediği;korkuyla, kötülükle, dehşet ve trajediyle dolu bir hayalet hikayesi.. Fakat bu, Noel gecesi şömine başında anlatılacak bir öykü değildi...'' diye geçirdi aklından Arthur Kıpps...Öncelikle oyunun ilk beş dakikasını oyunu anlamadım dedim ne oluyoruz ? sonra kafama dank etti oyun hikaye içinde hikaye temsiliyle ilerliyordu yani oyunda bir Aktör bir de onun aktör olması için ona yardımcı olan Arthur Kıpps var. Bu ikili bir oyun bulurlar ve canlandıracakları hikaye baya ürkütücü ve korkunçtur en nihayetinde Siyahlı Kadın metni gerçek olur ve birdenbire kahramanlarımız neye uğradıklarını anlayamazlar. 


Öncelikle Kutay Sungar'ı ilk defa sahnede izleme şansına erişen ben oyunculuğundan müthiş keyif aldım. Korku-gerilim unsurları içeren bir oyun olduğundan gereksiz hortlak söylevlerine yer verilmemesi,saçma sapan gerilim müzikleri konulmaması beni mest etti ki korku deyince hemen arka plandan ''Dırım dırııııım dırıııım '' efektleri gelir ben bunu hiç gerçekçi bulmuyorum. 

Erdinç Doğan (Aktör) rolüne gayet yakışmış bir oyuncu ayrıca Kutay Sungar (Arthur Kıpps) ile uyumları sahnede çok çok güzeldi. 


Siyahlı Kadın benim bu sezon bitmeden bilet bulabilirsem tekrar izleyeceğim oyunlardan biri oldu eğer siz de Ankara'da yaşıyorsanız veya şehrinize turneye gelirse eğer kaçırmamanızı şiddetle öneririm.

Yorumlar

  1. Korku gerilimli bir oyun hiç izlemediim, çok merak ettim. Siyahlı Kadın'ın filmini izlemiştim :D

    YanıtlaSil
  2. filmini izlemiştiim. oyun da tımams aklımdaa :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe