Gamze Arslan - Çerçialan

Öykü okumayı çok sevdiğimi artık biliyorsunuz bu yüzden yeni öykü yazarlarıyla tanışmak beni her zaman heyecanlandırmıştır. Yanlış hatırlamıyorsam Kemal Varol'un tavsiye ettiği kitaplardan biriydi Çerçialan ve gözüm kalmıştı ama araya başka başka kitaplar girince ancak bu zamana kısmet oldu okuyabilmek :)


Gamze Arslan'ın ilk öykü kitabı Çerçialan 2016'da Yaşar Nabi Nayır öykü ödülünü almış içerisinde 7 öykü var ve toplam 70 sayfa. kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Gamze Arslan - Çerçialan 


Kitaba verilen referansların çok sağlam olması sebebiyle büyük bir beklenti içine girerek başladım ilk öykü beni çok çekmedi sonra hemen es geçmeyeyim belki sonrakiler güzeldir diye devam ettim  ama nafile okuduklarımdan doğru dürüst hiç aklımda kalan olmadı oysa ki kitabı bana önerenler çok iyi yazarlar olduğu için ısrarla kitabı bitirmek istedim ama sonuç benim açımdan hüsran oldu. 


İyi bir öykü okuyucusu olarak genç öykücülerle tanışmak beni her zaman sevindirmiştir mesela geçtiğimiz haftalarda da Mevsim Yenice'nin Bilinmeyen Sular kitabını okumuştum Ömür İklim Demir'i sevmiştim sonra Yalçın Tosun ondan önce üstad Sabahattin Ali'nin öykülerini okuduğumdan Çerçialan ile çok güzel bir ilişkimiz olmadı. 

Yazarın yeni öykü kitabını da bu kitapla beraber almıştım ona da bir şans vereceğim umarım onunla kimyamız tutar. :) 

Şimdiden bana önereceğiniz öykü kitaplarını hevesle bekliyorum bol okumalar :) 

Yorumlar

  1. İyi bir öykü okuyucusu olduğumu söyleyemem doğrusu, o yüzden öneride bulunamayacağım :) Bu kitabın ismini de duymamıştım. Siz o kadar etkilenmemişsiniz gerçi. Bu kitabı okur muyum emin değilim ama öykü kitapları okumak istiyorum.

    YanıtlaSil
  2. Öykü kitabı öneremeyeceğim ama Ömür İklim Demir e bakacağım :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe