Kayıtlar

Öne Çıkan Yayın

Tahsin Yücel - Yalan

Resim
Sonbaharı inceden inceye hisseden bir Ankara'dan herkese merhaba :)  İki haftalık bir aradan sonra yine buralardayım. Dışarıda yağmur önümde kitaplar yeni bir kitapla yeniden yazıyorum eğer hazırsanız başlayalım. 


Bu sefer ki yazı aralığımın uzamasının sebebi okuduğum kitabın baya hacimli bir kitap oluşu oldu. Tahsin Yücel ve Yalan kitabı benim iki haftadır elimde olan bir kitaptı ve dün bu kitabı bitirebildim. Tahsin Yücel ile ilk tanışmamız yazarın Gökdelen kitabı ile başladı. Kitabın kurgusu,dili, hikayesi gerçekten bir değil pek çok kereler okunmaya değer bir eserdi daha sonra benim en sevdiğim kitabı olan Kumru ile Kumru,Sonuncu,Peygamberin Son Beş Günü, Mutfak Çıkmazı kitaplarını da aynı şevkle okuyup bitirdim. Yalan benim uzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı en nihayetinde arkadaşımla sahafta gezinirken bu kitabı 5 lira gibi bir fiyata hemen kapıverdim.Orhan Veli - Yalnız Seni Arıyorum

Resim
'' Bir de sevgilim vardır,pek muteber;   İsmini söyleyemem,   Edebiyat tarihçisi bulsun.''


Orhan Veli ve Yalnız Seni Arıyorum yine benim en çok okumak istediklerimin arasında olan bir kitaptı. Yapı Kredi Yayınlarından çıkan bu kitap Orhan Veli ve onun çok sevdiği Nahit Hanım ile mektuplaşmalarını içeriyor.

Dizi Tavsiyesi - Gypsy

Resim
Bir süredir dizi tavsiyesi vermediğimi fark ettim halbuki pek çok dizi izlemekteyim ve bunları ara ara sizinle yine paylaşmaya karar verdim. 

Uzun bir süredir hem severek hem de ilgiyle Kore dizlerini takip ettiğimi zaten blogu okuyanlar bilir ama bu ara Netflix'in dizilerine de acayip sarmış durumdayım. Hal böyle olunca size sağlam bir dizi önermesiyle gelmek istedim. 

Sizinle bu postta uzun süre önce bitirdiğim ve sevdiğim bir dizi olan ''GYPSY'' dizisinden biraz bahsetmek istiyorum.Deneme Deneme 1-2-3

Resim
Dedim ne yazsam ne yazsam sonra bunu bir de İnstagramın son getirdiği muhteşem yenilik olan Anket sistemiyle bir sorayım dedim. Birinci seçenek Dizi Tavsiyesi idi o çok oy alamadı ikinci seçenek ise Hayata dair vesvese yapmaktı ki bu çok oy aldı :D ben dizi çok oy alır sanıyordum ama neyse bende aklıma geleni yazarım hiç problem değil :D

Sezgin Kaymaz - Kaptanın Teknesi

Resim
Sezgin Kaymaz benim bu yıl içinde tanıdığım ve çok sevdiğim yazarlardan oldu. Yazarı okumaya önce öykü kitaplarıyla başladım ve çok beğendim sonra romanlarına başladım. Hatırlarsanız eğer geçen postlarımda Uzunharmanlar'da Bir Davetsiz Misafir kitabından sizlere bahsetmiştim. Okumayanlarınız varsa şayetburaya alalım :) 


Birgül Özcan - Ev Anası

Resim
Aslında çok önceden okumayı planladığım ama kitapları satın aldığım sitede stokta olmadığı için çıkarmak mecburiyetinde olduğum bir kitaptı Ev Anası. Geçen hafta D&R da dolanırken gördüğümde çocuklar gibi sevindim ve hemen kasaya yollanıp kütüphaneme kattım kendisini efendim.


Erdal Öz - Cam Kırıkları

Resim
50 kuşağının öncü yazarlarından olan ve bir döneme tanıklığıyla damga vuran Erdal Öz benim yine okumaktan son derece keyif aldığım yazarlardandır öyle ki yine rafta görünce külliyatını bitirme arzusundayken alıp okumak istedim. 

Gabriel Garcia Marquez - Albaya Mektup Yok

Resim
Açık konuşmak gerekirse ilk Marquez okumamı yaptım bugün çok da sevdim. Yazarın Kırmızı Pazartesi ve Kolera Günlerinde Aşk adlı kitapları bende ne zamandan beri var ama bir türlü elim gitmiyordu. Kütüphaneye geçenlerde gidince ince bir Marquez kitabı aldım kendime ki artık okuyayım. Niyetim bu sene bitmeden bir kaç Marquez kitabı bitirmek elbette ama şimdilik ince kitaplarıyla başlamak istiyorum. Davıd Vann - Akvaryum

Resim
Ağustos ayında okuduklarımın postlarını girmeye devam ediyorum. Sıradaki kitap yeni tanıştığım bir yazar olan Davıd Vann ve okuduğum ilk kitabı Akvaryum.


Davıd Vann daha önce okumadığım bir yazardı ve arkadaşımda görüp konusunu çok merak ettiğim bir kitap oldu. Kitabı oldukça gerilimli anlatmıştı bana okuyan arkadaşım ama benim fikrim bu yönde olmadı. İsterseniz laf kalabalığını bırakıp kitaptan bahsedeyim genel hatlarıyla.


Ayfer Tunç - Mağara Arkadaşları

Resim
Bilen bilir ben Ayfer Tunç'u çok severim bütün kitaplarını okudum sadece Karanlıkta Kelimeler adlı kitabı kaldı okumadığım onu da bekletiyorum zira onu da okursam elimde okunmamış kitabı kalmayacak. 

Tatilimde yine yanımda getirdiklerimin içinde Ayfer Tunç imzalı olan Mağara Arkadaşları adlı öykü kitabı vardı. Öykü okumayı ve Ayfer Tunç'u çok sevdiğimden keyif alarak altını çize çize ilerledim bu kitapta.