Richard Bach- Martı

Merhabalar ;


Yeni yıla girmeden son bir yazı ile yeniden karşınızdayım. Bu sefer uzun süre önce okuduğum ama sonra elime geçince bir kere daha okumak istediğim '' Martı'' kitabından bahsedeceğim sizlere. 
Martı ''Jonathan Livingston'u hepiniz duymuşsunuzdur duymayanlarınız varsa bu yazıyı okuduktan sonra hafızanıza yer edecek zaten :)   Martı Jonathan diğer martı arkadaşlarından çok farklı çok değişik bir kişiliğe sahiptir arkadaşları için uçmak yemek bulmak, aç kalmamak üzerine kuruluyken Jonathan uçmanın martıların için önemini çoktan keşfetmiş ve özgürlüğün keyfini çıkartmak sınırsız hayal gücüyle uçmanın büyüsünü birleştirmek istemektedir.  Ancak hem ailesi hemde martı Jonathan'ın arkadaşları onun bu saçma hayalleri bırakıp normal martılar gibi davranmasını istemektedir. Bir süre kararsızlık içinde kalan Jon her ne kadar türleri gibi davranmaya çalışsa da bunu başaramamış eninde sonunda yine kendi benliğine dönmüştür. onun bu davranışları devam ettirmesi sürüden atılmasına sebep olmuş yalnızlığa itilmiştir ama kahramanımız yılmamış uçmanın bin bir türlü güzelliğini keşfetmiş harika şeyler öğrenmeye başlamıştır gün geçtikçe uçma konusunda kendini geliştiren kahramanımız sonunda türlerine de öğrendiklerini aktarmayı arzulayınca onlar gibi uçma heveslisi pek çok martı yoldaşına yol göstermiştir. 


Kitap üç bölümden oluşuyor. İçerisinde çok güzel siyah- beyaz çizimler var. Yeni yıla girmeden listeme son bir kitap eklemek istiyorum diyorsanız bu kısa ama etkili kitabı size önerebilirim çünkü içerisinde altı çizili pek çok cümle var. 


Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun kitapla kalın !


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe