Haruki Murakami - Tuhaf Kütüphane

Bu ve bundan sonraki iki post aşırı doz Murakami içerecektir o yüzden derin bir soluk alın ve yazıları öyle okuyun sayın okur! 


Herkese selam yine bir ara verdiğimin farkındayım ama bütün kış hasta olmayan ben yazın sonuna doğru nezle oldum ve haliyle hem okuma hem de izleme performansım yerlerde durum böyle olunca kendimi çaya, çorbaya verdim. Aslında hala hastalıktan kurtulamadım ve yazılar birikecek bu yüzden bende az da olsa yavaştan yazmaya başlayayım dedim ve buradayım en nihayetinde.

Murakami'nin geçen hafta İmkansızın Şarkısını tekrar okuyunca hazır ciltli kitaplarını kütüphanede bulmuşken seriyi tamamlamak istedim ve ciltli kitaplarının hepsini okumayı başardım işte onlardan biri de Tuhaf Kütüphane oldu. 


kelebenkinnotdefteri.blogspot.com
Haruki Murakami Kitap yayınevinin politikaları sayesinde maşallah arşa çıkan bir fiyata satıldığından alma imkanım olmadı bende hazır kütüphanede bulunca hemen atladım ve okudum ki fiyatının bu kadar tuzlu olmasının sebebi kitabın resimli olması ve kuşe kağıda basılması ama 72 sayfalık kitaba 40 lira fiyat biçmek de biraz insafsızlık olmuş doğrusu.


Murakami bir öyküsüyle buluşuyor okuyucusuyla. Bu sefer ki hikaye bir çocuğun ödünç bir kitap almak için kütüphaneye gitmesi ve korkunç yaşlı adamın onu hapis etmesiyle başlıyor tabi oradan kurtulabilmek için esrarengiz kız ve koyun adamla iş birliği yapmak zorunda ama bu kaçış başarılı bir kaçış mı olacak yoksa sadece sonun başlangıcı mı?

Murakami'nin diline aşina olanların seveceği ama yine sonunun açık bırakıldığı ve benim sinir olduğum bir kitabı daha nitekim yazara karşı hala nötr olmakla beraber ne yazarsa okurum gibi geliyor. 

Peki sizin en sevdiğiniz kitabı nedir ya da hiç Murakami den bir kitap okudunuz mu?

Yorumlar

  1. Kitap fiyatları gerçekten çok ama çok pahalı. Kütüphaneler bu noktada imdadımıza yetişiyor neyse ki. Yoksa durum kötü. Bu kitabı kitapçıda incelemiştim ve fiyat etiketinin kitabın kalitesine göre fazla olduğunu düşünüyorum. Murakami'den üç kitap okudum. Üçünü de kütüphaneden alıp okudum. Sevdiğim yazarlardan biri de oldu aslında ama niyetim kalan kitaplarını da kütüphaneden alıp okumak. Malum, bütçe meselesi. Umarım şanslıyımdır da bulurum kitaplarını :)

    YanıtlaSil
  2. Zemberekkuşunun Güncesi benim için başkadır..

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiyatro - Sevda Dolu Bir Yaz

Füruzan - Sevda Dolu Bir Yaz

Tiyatro - Tahtsız Kraliçe